Ексміністр Кулеба розповів, з ким у нього сталася "неприємна" розмова за всю війну

Дмитро Кулеба заявив, що підтримка України з боку Британії послабла при новому уряді

Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після приходу до влади лейбористів на чолі з Кіром Стармером, підтримка України з боку Великої Британії стала менш рішучою. Про це пише The Guardian.

Кулеба підкреслив, що попередній уряд консерваторів, особливо за часів Бориса Джонсона, відіграв ключову роль у переконанні США більш активно допомагати Україні. Це поставило Британію в авангард міжнародної підтримки.

"Борис Джонсон встановив високий поріг. У Ріші Сунака не було іншого вибору, окрім як відповідати цьому порогу і просувати його далі", - наголосив Кулеба.

Проте з приходом уряду лейбористів на чолі зі Стармером ситуація змінилася. Хоча нова команда запевнила, що підтримка України залишиться на тому ж рівні, Кулеба згадав про випадки, які свідчать про зворотнє. Наприклад, Британія відмовилася дозволити використання ракет Storm Shadow для ударів по території Росії без згоди президента США Джо Байдена.

"Єдина неприємна розмова, яка в мене відбулася з британськими чиновниками за кілька тижнів до моєї відставки - і це була перша неприємна розмова від початку повномасштабного вторгнення, - стосувалася поставок Storm Shadows і дозволів на їхнє використання проти певних цілей. ... Можливо, причина була в тому, що новий уряд був обережним і не хотів поспішати з рішеннями", - розповів Кулеба.

На його думку, Британія не повинна лише слідувати за рішеннями США, а має вести з ними діалог щодо підтримки України. Він вважає, що така зміна курсу може послабити міжнародний тиск на Росію і ускладнити ситуацію для України.

Читайте також на порталі “Коментарі” - Незважаючи на те, що навколо обіцянок новообраного президента США Дональда Трампа про швидке завершення війни в Україні стоїть багато галасу, Трампу буде важко домовитися про мир в Україні. Головна причина неможливості розпочати переговори між Росією та Україною криється у "фундаментальних розбіжностях", які унеможливлюють світ.