“Армія відновлення”: скільки українців вдалось працевлаштувати
Проект передбачає залучення безробітних до суспільно корисних робіт за плату
У межах проєкту “Армія відновлення” залучено 3314 безробітних у дев’яти регіонах України. Про це інформує пресслужба Міністерства економіки з посиланням на заступницю міністра економіки України Тетяну Бережу в ефірі телемарафону.
За словами заступниці міністерки, проєкт дає їм можливість перейти в статус зайнятих осіб та отримувати за виконання суспільно корисних робіт щонайменше 6700 грн. Це такі види робіт, як розбір завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій; облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття; розчищення залізничних колій та автомобільних доріг; будівництво захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб; заготівля дров; розвантаження та фасування гуманітарної допомоги; надання соціальних послуг в Пунктах незламності.
До “Армії відновлення” долучилися майже в рівній пропорції жінки та чоловіки. При цьому більшість з них (52%) - представники найбільш працездатного віку 35-50 років, проживають переважно в маленьких містах, трохи рідше – у сільській місцевості. Більше половини (51%) мають професійно-технічну або вищу (27%) освіту.
Згідно з повідомленням відомства, найбільше безробітних залучено у Київській області - 770 осіб, Сумській - 739 осіб та Полтавській - 697 осіб.
Загалом на сьогодні за виконання таких робіт безробітним виплачено 18,3 мільйонів гривень.
Як відомо, “Армія відновлення” функціонуватиме й наступного року. Під проєкт у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 рік передбачено 154 млн грн.
Раніше економіст Хмелевський розповів “Коментарям”, що ситуацію з безробіттям можна покращити за рахунок розвитку державного сектору економіки. Для цього потрібно нарощувати обсяги виробництва на підприємствах оборонного комплексу, енергетики та інших галузей, а також суттєво збільшити державне фінансування відновлення.