Захист не лише зброєю: як в армії дбатимуть про психіку бійців

Міноборони створює реєстр фахівців із психологічної підтримки військових, стало відомо, що впровадять у проєкт

Міністерство оборони України формує реєстр цивільних фахівців із психічного здоров’я, які можуть надавати допомогу військовим. У базі буде вказано перевірену інформацію про фахівця чи організацію, кваліфікацію, напрям роботи й доступні послуги.

Про це йшлося під час зустрічі Міноборони, ЗСУ та громадських організацій.

У відомстві наголошують про те, що ментальне здоров’я військових напряму впливає на їхню мотивацію, стійкість і готовність виконувати бойові завдання. В умовах повномасштабної війни затягування із впровадженням системної психологічної підтримки неприпустиме.

Начальник Управління психологічного забезпечення Міноборони полковник Олег Мукан підкреслив, що йдеться не лише про службу, а й про гідність, людське життя й відновлення після втрат.

Створення реєстру допоможе підрозділам ЗСУ оперативно знаходити акредитованих фахівців і організації відповідної спеціалізації у своєму регіоні. Це також полегшить координацію з громадським сектором, який залучений до психологічної реабілітації військових.

Під час зустрічі ГО запропонували розширити проєкт і впровадити:

• гарячу лінію кризового консультування;

• онлайн- і офлайн-консультації для військових та їхніх родин;

• стаціонарну реабілітацію;

• навчання ротних замів з основ психології;

• підготовку помічників психологів до дій в умовах бойових операцій.

Зараз триває збір даних для реєстру, а також опрацювання технічних рішень, які дозволять зробити доступ до психологічної підтримки швидким і зручним.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що Великдень під прицілом, чи вдарить Росія по Україні на Великодні свята.