Задум Путіна провалився там, де не очікувалося: у ЗСУ шокували деталями
Тимочко зазначив, що якби Росія була здатна самостійно вести наступ, вона не потребувала б збільшувати виробництво зброї в Північній Кореї.
Росія не здатна самостійно вести наступальні операції, тому закуповує зброю в Північній Кореї, Ірані, а також залучає іноземних найманців. Про це повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Ранок.LIVE.
"Якщо Росія могла б діяти самостійно, вона б не купувала зброю в Північній Кореї та Ірані. Вони отримують від Ірану ракетні комплектуючі, екіпірування та інше обладнання. Від Північної Кореї — снаряди, ракети, стрілецьку зброю, міномети, реактивні системи залпового вогню та артилерію. Весь цей арсенал уже використовується на фронті", — зазначив Тимочко.
Він додав, що якби Росія могла самотужки вести наступ, вона б не нарощувала виробництво зброї у Північній Кореї, не купувала б обхідними шляхами обладнання для ракет у європейських країнах і комплектуючі в Китаї.
Також Тимочко підкреслив, що Північна Корея наразі виконує роль транзитного хабу між Китаєм і Росією.
"Закупівлі формально здійснюються для Північної Кореї, але всі розуміють, куди насправді йдуть ці ресурси. Це свідчить, що Росія не може діяти без підтримки союзників. Зараз це максимум, на який здатна російська армія та економіка — вони можуть тиснути на фронт і вести тактичні операції, але стратегічні плани поки що не реалізовуються. Крім того, Росія все більше покладається на іноземних найманців, оскільки повна мобілізація в країні надто ризикована", — пояснив експерт.
Як вже писали "Коментарі", українцям не варто надмірно реагувати на заяви Трампа та повідомлення закордонних ЗМІ про можливу передачу ракет Tomahawk чи дозвіл на удари по Москві, заявив ветеран війни з Росією, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий.