Забрати річку Дніпро в межах трьох областей закликають в Росії: що відомо
Окупаційна влада претендує на річку Дніпро у межах трьох областей України
Російські державні ЗМІ посилили заклики окупаційного глави Херсонської області Володимира Сальдо до додаткових територіальних поступок з боку України в тих областях, на які Росія ще офіційно не претендувала. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Інституту вивчення війни (ISW).
21 квітня Сальдо заявив агентству ТАСС у Кремлі, що "повернення" західного (правого) берега Дніпра є "принципово важливим" і "абсолютним пріоритетом" для Росії. Сальдо стверджував, що українські сили продовжуватимуть намагатися використовувати східний (лівий) берег річки як "важіль тиску" на Росію і що присутність українських сил на західному березі перешкоджає відновленню судноплавства річкою. Сальдо підсумував, що "ділянка [Дніпра], яка проходить через Херсонську, Запорізьку та Дніпропетровську області, має бути повністю під контролем [Росії]", щоб гарантувати розвиток інфраструктури, "пов’язаної з річкою".
Наразі російські війська займають позиції лише на східному березі Дніпра в Херсонській та Запорізькій областях, але диктатор Росії Володимир Путін з червня 2024 року постійно вимагає від України передати всі Запорізьку та Херсонську області Росії. Схоже, Сальдо закликає до додаткових територіальних претензій Росії вздовж річки в центральній частині Дніпропетровської області — області, на яку Росія офіційно не претендувала та не анексувала її незаконно.
Незрозуміло, яка територія вздовж берегів річки в Дніпропетровській області, на яку Сальдо стверджує, має бути під контролем Росії, чи Сальдо має на увазі, що російські війська повинні зайняти велику територію на схід і північний схід від річки, щоб Росія "повністю контролювала" річку та її безпосередні околиці.
Російські війська можуть захотіти контролювати щонайменше 25 кілометрів території на обох берегах річки Дніпро, щоб запобігти українським силам проводити артилерійські удари по цьому району, зазначають в ISW.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що російські воєнкори стверджують, що 20 квітня українські війська порушили Великоднє перемир'я та здійснили наступ на північному заході Білгородської області.