Як змінилася тактика ракетних та дронових ударів Росії – чим ми можемо відповісти
Противник почав проводити повітряні операції, використовуючи безпілотні літальні апарати, крилаті, балістичні та антирадарні ракети
Під час чергового масованого ракетного удару по Україні сили ППО знищили 36 крилатих ракет. Президент Володимир Зеленський подякував нашим Повітряним силам за успішну роботу, уточнивши, втім, що є і попадання, і падіння уламків ракет. Спікер Повітряних сил Юрій Ігнат уточнив, що ракети змінювали курс, а їхньою ціллю став Старокостянтинів Хмельницької області. Він також наголосив, що цілі ворога традиційні (військові об'єкти та об'єкти критичної інфраструктури), а удар міг бути приурочений до зустрічі в рамках Ради Україна-НАТО. Як змінилася останнім часом тактика завдання ракетних і дронових ударів з боку Росії? Чим відповідати Україні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Ворог все частіше застосовує комбіновані удари
Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков акцентує, що тактика росіян останнім часом справді змінилася. За його словами, противник почав проводити повітряні операції, використовуючи безпілотні літальні апарати, крилаті, балістичні та антирадарні ракети.
Перша – виявлення місць розташування наших засобів ППО та ПРО з метою їх подальшого знищення.
Друга – знищення особливо важливої інфраструктури (портової, енергетичної, військової, складів із боєприпасами, військовою технікою, пальним, арсеналів).
Очевидно, продовжує він, ми своїми ударами за допомогою британських і французьких ракет оперативно-тактичного рівня почали завдавати значної шкоди військовій та логістичній інфраструктурі супротивника. І той намагався під час останньої масованої атаки бити по носіях наших ракет – літакам, злітно-посадковій смузі. Саме тому такі потужні атаки йдуть зараз на той самий Старокостянтинів Хмельницької області.
Важливо шукати механізми завдання ударів по платформах і системах запуску російських ракет і дронів, що атакують українську територію
Директор Українського інституту політики Руслан Бортник розмірковує так:
Але прикрити всю територію України поки що немає можливості, пояснює експерт. І із цим пов'язана зміна російської тактики.
Швидше за все, продовжує він, нова стратегія РФ полягає в імітації ударів по добре захищених об'єктах, маючи на меті бити якраз таки по менш захищеним регіонам, причому не тільки в прифронтовій зоні, по резервах і ресурсах у тилу, по хабах і логістиці. Відповісти на це можна лише кратним збільшенням систем ППО, покращення їхньої роботи, ширших поставок, упевнений експерт.
На його думку, восени-взимку Росія знову цілеспрямовано битиме по нашій критичній енергетичній інфраструктурі. До цього, з урахуванням блокади морського експорту, цілями можуть стати об'єкти залізниці, важливі мости та тунелі, пов'язані з міжнародною торгівлею, на західних кордонах України.
Читайте також на порталі "Коментарі" – нові загрози РФ у Чорному морі: чи достатньо реагує Захід – чого можна чекати від союзників.