Як штурмувати посадку на пікапах. Стало відомо, чому провалилась операція ССО

Невдалий штурм маяку підрозділом 73-го центру ССО на острові Тендра 29 лютого мав кілька причин, про це у Фейсбуці заявив журналіст Юрій Бутусов. За його словами, від самого початку план штурму був дуже ризикованим

Як відзначив Юрій Бутусов, насправді план штурму містив значні ризики. За його словами, бійці повинні були йти в лобову атаку на опорний пункт. Розрахунок був на раптовість таких дій та швидкість застосування штурмових груп, які до всього іншого ще й висувались на неброньованих катерах.

"Це приблизно як штурмувати посадку на пікапах. Замість маневру вогнем пріоритет був відданий маневру ногами", -
підкреслив Бутусов.

Окрім того, за його інформацією, проблеми з управлінням не дозволили реалізувати перевагу у розвідці та вогневій підтримці. Хоча, додав журналіст, слід визнати, що перевага у засобах розвідки та вогневої підтримки була створена значна.

Ще однією причиною провалу, каже Бутусов, стали і проблеми організації звʼязку. За його інформацією, вони не були виявлені на етапі підготовки. Окрім того, при плануванні операції були недооцінені можливості дронів та можливість ворога організувати спротив.

Як наслідок, каже Бутусов, 11 військовослужбовців загинуло, 2 зникло без вісті, 1 у полоні. Разом з тим ворог втратив лише двох військових.

Бутусов каже, що оприлюднив дані щодо причин провалу, аби в майбутньому не були допущені аналогічні помилки, які ведуть до трагічних подій.

При цьому журналіст нагадав, що подібна трагічна ситуація мала місце 7 травня 2022 року, коли там проводили штурмову операцію бійці ГУР Міноборони.

"Політизація та героїзація того невдалого рейду та відсутність належного аналізу у військовому керівництві призводить до повторення тих самих помилок",
- підкреслив журналіст.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що28 лютого, загинула група бійців 73-го центру ССО під час спроби закріпитися на Тендрівській Косі у північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської області.