Вкрай негативний сценарій: які загрози для України від замороження війни

Призупинення бойових дій не призведе до стабільного миру

Сценарій замороження війни не приведе до встановлення стійкого миру в Україні, вважає дипломат, колишній посол України в США та Франції Олег Шамшур.

На думку дипломата, замороження війни - це вкрай негативний варіант для України, оскільки Росія буде вичікувати, щоб напасти знову. Він вважає можливим сценарій замороження війни, який не призведе до встановлення миру.

"Цей сценарій є можливим. З огляду на військову ситуацію та розклад сил - він є вкрай негативним для України та для тих, хто Україну підтримує. По-перше, це припинення вогню, яке не переросте в мир. Це, у принципі, закінчення цієї фази війни. Але питання часу, коли Росія і Путін вдарять знову та продовжать свою агресію. Треба визнати, що ініціатива буде за Путіним. Тобто, він буде визначати, коли йому вдарити", - сказав Олег Шамшур.

Дипломат вважає, що для України ключовим буде використати паузу у війні з метою перебудови країни та більш ефективної зміни військових можливостей.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що армія РФ не здатна наразі форсувати Дніпро, щоб висадитися на правому березі Херсонщини. "Ворог вдає, що десь пересувається та має намір форсувати річку Дніпро. Навіть якщо противник сильно захоче це реалізувати, то захопить якийсь невеличкий плацдарм. Маю сумнів, що це матиме успіх. Якщо говорити про плацдарм того рівня, який був в окупантів та з якого їх вибили, то найближчим часом це малоймовірно з тим силами та засобами, які вони зараз мають. Це нереально", — резюмував Роман Костенко.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що економіка Росії, надута за рахунок рекордних з часів СРСР військових витрат, почала здуватися. У першому кварталі 2025 року російський ВВП вперше за три роки почав скорочуватися. Хоча рік до року економіка РФ залишилася в плюсі (на 1,7%), щодо попереднього кварталу її розмір зменшився на 0,3%, чого статистика не бачила жодного разу з квітня-червня 2022 року.