Визнання Криму російським: до чого призведе такий крок України

Україна разом із союзниками повинна посилити свою оборону

Ідея визнання Криму частиною Росії ніколи не буде сприйнята українським суспільством. Про це заявив військовий аналітик та колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі програми "Фабрика новин".

"Політик, який публічно озвучить таку позицію, автоматично опиниться в політичному ізгої. Це буде не просто кінець його кар’єри — це потягне за собою серйозні наслідки й у приватному житті", — наголосив експерт.

Водночас Селезньов визнав, що на даному етапі в України недостатньо військових ресурсів, аби звільнити Крим суто воєнним шляхом.

"Необхідно підходити до ситуації прагматично й тверезо оцінювати реальні можливості. Але публічно погоджуватись на відмову від Криму або Севастополя — це неприйнятно. Жоден урядовець чи представник суспільства на таке не погодиться", — пояснив він.

Селезньов підкреслив, що єдиний варіант для України — об'єднуватися з надійними союзниками і створювати потужну систему оборони, подібну до ізраїльської моделі.

"Україна має стати непохитною державою в самому серці Європи. Бо країна, яка не може себе захистити, приречена на знищення".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що офіційний Київ не визнає російську анексію Криму, адже це українська територія. Він також застеріг, що будь-які спроби розпочати перемовини з питань статусу Криму лише грають на руку Кремлю, оскільки затягують процес до вигідного Росії сценарію.

Портал "Коментарі" писав, що час від часу з Кремля доносяться натяки на те, що російська армія нібито пропонує зупинити вторгнення, проте Київ нібито сам відмовляється від переговорів і конструктивного діалогу. Водночас тепер Україна дає зрозуміти, що готова до переговорів, але за однієї умови – повного припинення вогню. Про це повідомляє Sky News.