Візит Путіна в Монголію: яке рішення України тепер може обернутися проти неї

З ратифікацією Римського статуту Україна отримала велике нічого в питанні покарання Путіна та його посіпак

Кремлівський диктатор Володимир Путін 2 вересня прибув до Монголії, країни, яка ратифікувала Римський статут.

"Теоретично Монголія має арештувати його за ордером Міжнародного Кримінального Суду. Натомість велике нічого. Путін пройшовся по червоній доріжці та почуває себе як вдома", - відзначив військовий, політолог Віктор Таран.

При цьому він нагадав, що адепти Римського статуту ще недавно казали як тільки Україна його ухвалить, то "путінським посіпакам" буде не солодко.

"Натомість - велике нічого… Диктаторським режимам та їх сателітам, він не несе жодної загрози. Вони відкрито демонструють свою безкарність і одночасно руйнують всю систему міжнародного права побудованій на верховенстві права. То що вартує документ, який ігнорується? Для чого ми його ратифікуємо?" - запитує Таран.

За його словами він залишається скептиком ратифікації Римського статуту, документу, який США та Ізраїль не ратифікують бо піклуються про своїх військових.

"До речі, його ухвалення створить проблеми українським військовим… Великі… Бо авторитарні режими відверто його ігноруватимуть…Натомість вони використовуватимуть його як інструмент аби переслідувати наших військових. Але здається в Україні на це ніхто не хоче зважати. Хоча більшість військових проти", - відзначив Таран.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що кремлівський диктатор Володимир Путін 2 вересня прибув у Монголію, країну яка є членом МКС, тому вона мала би арештувати його за ордером цього суду. Втім, цього не сталося.

На візит Путіна в Монголію відреагували в МЗС України. Там відзначили, що нездатність уряду Монголії виконати обов’язковий ордер МКС на арешт Путіна є важким ударом для Міжнародного кримінального суду та міжнародної системи кримінального правосуддя.