Відсутність демобілізації у новому законі: які сигнали надходять з фронту
Питання демобілізації має враховувати мобілізаційний процес в Україні
Виключення пункту про демобілізацію з ухваленого напередодні закону про мобілізацію є однією з найбільш обговорюваних тем. Що говорять самі військові про це? Чи дійсно такий крок влади демотивує українських захисників? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Людям треба давати вибір
Військовослужбовець 109-го батальйону ЗСУ, сержант роти ударних БПЛА, народний депутат Єгор Фірсов в ефірі телеканалу "Еспресо" висловив переконання, що відсутність закону про демобілізацію демотивує українських воїнів.
На його думку, "відбуваються дуже погані сигнали".
За його словами, коли військові почують чіткі терміни демобілізації, то це буде додатковою мотивацією. При цьому він впевнений, що це не означає, що всі побіжать писати заяви про звільнення, тому величезна кількість залишиться в ЗСУ.
Рішення про демобілізацію треба приймати виважено
Командир підрозділу Terra у складі 3-ї окремої штурмової бригади (ОШБр) Микола Волохов в ефірі загальнонаціонального телемарафону прокоментував виключення пункту про демобілізацію з ухваленого напередодні закону про мобілізацію.
Водночас із цим, Волохов зазначив, що хоч відсутність демобілізації й викликала обурення серед військових, але вона має свої причини.
За словами військового, про питання демобілізації треба говорити вкрай обережно.
Читайте також на порталі "Коментарі" - допомога Україні від США: про що говорить голосування у Конгресі, які будуть наслідки.