Відповідальність для агентів РФ: чому влада робить недостатньо

В Україні працює закон про колабораціонізм

За співпрацю з Росією особам здебільшого вручають підозру після того, як вони покидають територію України, заявив заступник Третьої штурмової бригади, майор ЗСУ Максим Жорін.

"Добре, коли російські агенти отримують підозри, обшуки та арешти. Однак хочеться бачити все це вчасно, коли вони перебувають ще на території України. А тут їх дуже багато, навіть шукати не потрібно - почніть з цілої фракції у Верховній Раді", - наголосив Максим Жорін.

Офіцер ЗСУ розповів, що у 2021 році рух "Азов" запропонував проєкт закону про колабораціонізм, щоб всі зрадники понесли відповідальність.

"Тоді нам говорили, що ухвалення закону неможливе. Однак в березні 2022 року за нього таки проголосували - змінилися деякі "обставини" в країні. Якщо не виходить притягнути за державну зраду, в законі про колабораціонізм є багато положень, за якими точно вийде, бо вибачень від Юрія Бойка недостатньо. Ми не забули ані про нього, ані про його колег", - додав він.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російський диктатор Володимир Путін підписав указ про призов громадян РФ, які перебувають в запасі, на військові збори у 2025 році. "Незважаючи на будь-які зовнішні обставини, переговори чи точніше переговори про переговори, маємо максимально швидко та ефективно працювати над змінами в армії, власним виробництвом дронів, зброї та боєприпасів, розвитком технологій. Системні зміни необхідно впроваджувати тут і зараз, не покладаючи надій на порятунок чужими руками. Немає сьогодні інших пріоритетів", — заявив майор ЗСУ.