Вашингтон дійсно повірив, що Кремль готовий застосувати ядерну зброю: коли це сталося
У The Times "рознесли" ядерні погрози РФ
Удар Росії по Україні балістичною ракетою середньої дальності, яка здатна нести ядерні боєголовки, - це був абсолютний мінімум, який Путін міг зробити, щоб "не втратити обличчя". Проте це не був крок, який міг свідчити про готовність Москви застосувати ядерну зброю. Єдиний момент, коли США реально повірили в готовність Путіна вдарити ядеркою був у 2022 році. Коли українські війська мали успіх на полі бою. Як інформує портал "Коментарі", таку думку висловив британський журналіст Домінік Лоусон у своєму матеріалі для The Times.
Журналіст нагадав, як кілька тижнів тому Путін погрожував Заходу відповіддю "переважною ядерною вогневою міццю", якщо Україні дозволять бити по Росії далекобійними ракетами західного виробництва. Україні дозволили, і вона вже кілька разів застосувала відповідні ракети для ударів по цілях на території Росії.
Лоусон наводить приклади того, як далеко не поодинокі ядерні погрози Путіна в кінцевому підсумку виявлялися порожніми.
Після цього Бернс згадував, що Наришкін присягнувся, що він усе розуміє і що Путін не має наміру застосовувати ядерну зброю. А військовий історик Філліпс О'Браєн у статті для Bulletin of the Atomic Scientists писав: "Китай... публічно принизив Росію, змусивши Путіна, посеред усього його брязкання ядерною зброєю, узгодити спільне комюніке з президентом Сі, в якому Путін дезавуював застосування ядерної зброї", додав Лоусон у статті.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін погодив ядерний удар по Україні: що відомо.