В Україні заблоковане постачання харчування військовим ЗСУ
Під час запеклої боротьби з російським загарбником українські військові можуть лишитися без харчів через недоброчесні дії посадовців
В Україні, через ухвалу Печерського суду, заблоковане постачання продуктів харчування до низки військових частин країни. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на відповідні судові документи, які наявні в розпорядженні редакції.
Так, 23 травня у справі, де процесуального керівника призначив особисто заступник генпрокурора Дмитро Вербицький, Печерський райсуд столиці виніс ухвалу про арешт рахунків одного з найбільших постачальників послуги харчування Міністерства оборони України.
Клопотала про такий захід безпосередньо прокурор Олена Чепіжак, мотивуючи тим, що нібито постачальник МО мав перерахунки коштів на свої рахунки з якоїсь сумнівної компанії у розмірі 7,2 млн грн.
Насправді ж, постачальник не мав жодних грошових надходжень від будь-яких приватних структур, а усі без виключення кошти, які отримує на свої рахунки, йдуть безпосередньо від Міноборони (згідно з контрактами). Враховуючи цей факт, на початку червня накладені попередньо арешти рахунків постачальника були скасовані.
Підлеглі Костіна натомість 7 червня ініціювали повторний арешт вже одразу усіх рахунків постачальника харчування Міноборони - на суму 1 млрд грн - у тому самому Печерському суді, і знову-таки у тому ж проваджені, що немає жодного стосунку до підприємства.
Таким чином, станом на зараз, постачальник МО не може розраховуватися зі своїми підрядниками, власне, коштами, що отримав за контрактами з Міноборони. Через великі обсяги необхідних поставок харчування для військових борги за продукти сягнули мільярди гривень.
Ситуація, як повідомили редакції в одному з військових підрозділів, настільки критична, що вже сьогодні, військові їх частини отримали страви без картоплі, моркви та буряка.
За інформацією редакції, Міноборони із самого ранку вже обізнане щодо кризової ситуації. Самі ж постачальники послуг харчування для ЗСУ пов’язують незаконні ініціативи окремих прокурорів із намірами певних компаній-конкурентів у спосіб фактично влаштування диверсії під час дії воєнного стану, просто домогтися від МО підписання нових контрактів на харчування саме з ними.