В Україні утискають через мову: несподівані результати нового опитування

Українців питали про те, чи є, на їхню думку, дискримінація українців за певними ознаками

Приблизно половина мешканців України висловлює думку, що в країні має місце дискримінація за ознакою мови. При цьому, співгромадяни говорять про утиски, наводячи інші ознаки, проте там відсотки набагато менші.

Такими є результати всеукраїнського опитування, які були отримані фахівцями Київського міжнародного інституту соціології за замовленням Консультативної місії ЄС в Україні. Респонденти відповідали на питання про те, чи існує, на їх думку, дискримінація громадян країни за вказаними ознаками.

Зокрема, 45% опитаних мешканців країни дали відповідь, що в Україні є дискримінація за ознакою мови. Інші 55% дали переконливу відповідь, що утисків за ознакою мови вони не відчули.



Окрім мовної проблеми, учасники опитування висловились, що в країні існує дискримінація за іншими ознаками:

· стать — 22%;

· етнічна приналежність — 23%

· вік — 27%;

· наявність інвалідності – 28%

· сексуальна орієнтація — 34%.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, скільки українців сьогодні довіряють президенту Зеленському. В нашій країні, після того, як почалась повномасштабна російська війна, спостерігають ефект “згуртування навколо прапора”. Про це свідчать результати опитувань, яке проведено Київським міжнародним інститутом соціології.

Як стверджують фахівці, рівень довіри до державних органів, особливо до президента - суттєво виріс. Зараз 73% респондентів довіряє президенту (не довіряють – 21%), 54% говорять про довіру Уряду (не довіряють – 38%), 49% висловлюють довіру регіональним адміністраціям (не довіряють 34%), 51% довіряє представникам місцевої влади (не довіряють – 38%);