В Україні анонсували розробку стратегічної системи ППО: чим може допомогти Європа

Партнерам Києва нагадали про нещодавні обстріли Кривого Рогу і Сум

Україна розпочала створення власної стратегічної системи протиповітряної оборони, до якої можуть долучитися європейські держави. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга під час виступу на Раді міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, інформує пресслужба МЗС.

Сибіга підкреслив важливість активної підтримки з боку країн Європи для посилення оборонних можливостей України та зміцнення колективної безпеки самого ЄС. Зокрема, він згадав про нещодавні трагічні обстріли Сум і Кривого Рогу, що спричинили значні втрати серед мирного населення.

"Прошу уряди та місцеву владу країн ЄС розглянути варіанти допомоги мешканцям цих міст. Українці будуть щиро вдячні за будь-яку підтримку", — сказав дипломат.

Сибіга також звернувся до європейських партнерів із закликом посилити військову допомогу, зокрема в частині протиповітряної оборони — наданням додаткових систем, пускових установок, ракет і запасних частин.

За його словами, нова українська ППО стратегічного рівня вже перебуває в стадії розробки, і участь європейських країн у цьому проєкті дозволить суттєво пришвидшити його реалізацію.

Крім того, Сибіга окреслив ключові потреби української армії: боєприпаси, далекобійні ракети, бронетехніка, інженерні засоби, ударна авіація, безпілотники, а також додаткові інвестиції в національний оборонно-промисловий сектор.

"Якщо Путіна не зупинити в Україні, він наблизиться до серця Європи. Ми не хочемо, щоб ваші міста пережили удари касетних ракет по школах і дитячих майданчиках. Саме зараз — момент діяти, зміцнити Україну й посилити тиск на Росію, аби наблизити справедливий мир", — резюмував Сибіга.

Портал "Коментарі" писав, що російська армія нарощує кількість повітряних атак на українську територію, при цьому вдосконалюючи тактику використання балістичних ракет. Як повідомляє Tagesschau.de, система протиповітряної оборони України перебуває на межі своїх можливостей і дедалі частіше не здатна ефективно відбивати нові типи загроз.