В окупації настав кадровий голод: люди звільняються через мобілізацію до армії РФ
На окупованих територіях люди відмовляються працювати на загарбників
Питання кадрового голоду на тимчасово окупованих територіях України набуло особливих масштабів.
Як повідомляє Центр національного спротиву, на підприємствах, особливо комунальних, нікому працювати. Через затримки зарплат та ризик бути насильно мобілізованим до армії РФ люди масово звільняються.
Зазначається, що місцеві колаборанти знайшли спосіб, як на цій кризі "нагріти руки". Наприклад, “керівник” облводоканалу тимчасово окупованої Херсонщини у своєму штаті тримав “мертві душі”. Таким чином він звітував перед кремлівськими патронами про укомплектованість підприємства працівниками та заодно отримував їхні зарплати.
У Центрі спротиву відзначили, що інший спосіб заповнити вакантні місця – заохочення робочих із різних регіонів РФ приїжджати на тимчасово окуповані території України. За переїзд гастарбайтерам обіцяють безплатні помешкання.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у грудні може відбутися зустріч на найвищому рівні Контактної групи з питань оборони України, повідомив керівник спеціального штабу з питань України при Міністерстві оборони Німеччини, генерал Крістіан Фройдінг. "Сподіваюся, що в грудні відбудеться зустріч у форматі "Рамштайн" з адміністрацією Джо Байдена, яка йде у відставку. Існує дискусія, на якому рівні може відбутися ця зустріч – на рівні лідерів чи на рівні міністрів оборони", – розповів він.
Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що російський рубль продовжує стрімко слабшати на Московській біржі після посилення американських фінансових санкцій, під які потрапили 50 російських банків. На торгах курс юаня до рубля другий день поспіль встановив рекорд із березня 2022 року. Додавши майже 3% за кілька годин біржової сесії, юань добирався до позначки 14,49 рубля, а з початку листопада подорожчав на 7%.