В обіцянці Трампа передати Україні 17 Patriot знайшли неочікувану проблему: що сталося

Військовий аналітик Олексій Гетьман сумнівається, що Україна отримає достатньо ракет, адже одна ЗРК Patriot включає щонайменше чотири пускові установки

Ветеран війни та військовий аналітик Олексій Гетьман висловив сумнів, що Україна отримає всі 17 зенітно-ракетних комплексів Patriot у повній конфігурації — з радіолокаційними станціями, пусковими установками та необхідною кількістю ракет. Про це він сказав в ефірі Радіо NV, коментуючи нещодавню заяву Дональда Трампа про можливу передачу комплексу Patriot Україні.

"Хотілося б, щоб це дійсно були 17 повноцінних ЗРК, але в це віриться слабо. Комплекс складається не тільки з ракет — це ще й РЛС, яка виявляє цілі, супроводжує їх та передає дані на пускові установки. На одному Patriot може бути від 4 до 8 пускових. Якщо навіть по мінімуму — 4 установки на кожен комплекс, це вже 68, а може бути й до сотні", — пояснив Гетьман.

За його підрахунками, при такій кількості пускових потрібно щонайменше 500 ракет. Імовірність, що Україні нададуть такий обсяг озброєння, аналітик оцінює як дуже низьку.

Також Гетьман додав, що системи Patriot не будуть застосовуватися для боротьби з дронами-камікадзе типу "Шахед", оскільки це невиправдано дорого й неефективно:

"Коли йде масований обстріл — 700 'Шахедів', і ми будемо використовувати 700 ракет Patriot? Це вже фантастика", — наголосив він.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 14 липня заявив, що одна з країн готова передати Україні 17 ЗРК Patriot. Йдеться про вже підготовлені системи, які можуть бути відправлені найближчим часом. Україна може отримати всю заявлену кількість або більшу її частину.

Як вже писали "Коментарі", в Україні з’явився несподіваний союзник у стінах Білого дому — це Меланія Трамп. Хоча вона і не має офіційного статусу у владних структурах, саме її думка є однією з найвагоміших у найближчому оточенні президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні.