В чому "Пекло" краща навіть за американський Tomahawk: що дасть перевагу Україні
Вже заявлено, що "Пекло" має дальність до 700 км, а швидкість ракети-дрону досягає 700 км/год
Нова українська ракета-дрон "Пекло", яку раніше презентував Володимир Зеленський, вийшла у серійне виробництво. Наразі в Україні вже виготовили близько 100 ракет. В чому "Пекло" навіть краща за американський Tomahawk? Чи дасть ракета-дрон "Пекло" перевагу Україні? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Пекло – доволі технологічний і відносно дешевий боєприпас
Провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі каналу "КИЇВ 24" заявив, що нова українська ракета-дрон великої дальності "Пекло" має досить потужний двигун.
За словами фахівця, останнє не дозволить використовувати "Пекло" як дійсно високоточну зброю, однак її можна буде застосовувати для ударів по площах. У таких випадках для ураження цілі доведеться запускати одразу кілька таких ракет.
Експерт зазначив, це не є серйозною проблемою, адже "Пекло" – доволі технологічний і відносно дешевий боєприпас, а отже, його можна виготовляти у великій кількості. Раніше повідомлялось, що компанія-виробник вже виготовила приблизно 100 одиниць такої зброї.
В нас є виробництво ударних дронів, ракет-дронів
Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в інтерв’ю "24 Каналу" зазначив, що перевагу ЗСУ на полі бою буде надавати не кількість озброєння. Тому Україні треба вдосконалювати якість своєї зброї.
Експерт зазначив, що росіяни будуть порівнювати можливості України зі своїми. Він вважає, що якщо окупанти зрозуміють, що не можуть протистояти українській вдосконаленій зброї, не зможуть розпочати чергову війну.
Експерт вважає, що Україні потрібен різний спектр озброєння. Особливо боєприпаси, які сильно впливають на ситуацію на полі бою, адже артилерія вражає 8 з 10 ворожих цілей.
Кірм того, як вважає Романенко, винищувачі F-16, які Україна отримала від партнерів, повинні не тільки збивати повітряні цілі, а й здійснювати підтримку сухопутних операцій з неба.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у США назвали дві цілі нових російських атак на енергетику України.