Україну "викинули" з НАТО: чи допоможе у війні відновлення ядерної зброї
Думки щодо відновлення Україною ядерного потенціалу кардинально протилежні
Після слів новообраного президента США Дональда Трампа про те, що Україну в НАТО ніхто не чекає, політики почали говорити про те, що необхідно відновити ядерний потенціал.
Втім, на думку члена Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Олексія Панича, такі дії загрожують Україні. По-перше, каже він, такий крок стане порушенням Україною своїх зобов'язань і вихід з Договору про непоширення ядерної зброї.
По-друге, за його словами, не зрозуміло, навіщо Україні ядерна зброя. На його думку, вона потрібна регіональним державам, щоби погрожувати сусідам, які не мають такої зброї, мовляв, якщо вони на них нападуть, то матимуть страшну відповідь.
Більше того, він вважає, що стратегічної ядерної зброї у України не буде ніколи - бо це величезні витрати не лише на саму зброю, але й на засоби її доставки, яких в нас не було, нема й не буде. Ні літаків 5 покоління, ні МБР. Тим паче в кількості, близькій до паритету з російськими запасами стратегічної ядерної зброї, каже Панич.
Тобто, на його думку, наявність ядерної зброї обтяжує Україну купою нових вразливостей - геополітичних, економічних та суто воєнних - і не дає жодних переваг.
При цьому відомо, що з цією думкою категорично не погоджується нардеп Олексій Гончаренко.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп зробив шикарний подарунок Путіну і розпочав з ним торги.