Українські "мавіки" пройшли перші польотні випробування

Відбулося шість демонстраційних польотів, де кожен дрон здійснив 10-кілометровий політ на висоті понад 250 метрів з пошуком заданої мішені

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України організувало перші випробування дронів українського виробництва, які мають характеристики китайських "мавіків". 9 листопада відбулися демонстраційні польоти, де вісім команд розробників показали свої безпілотні апарати, здатні виконувати завдання на значній висоті й відстані.

Перші випробування українських аналогів "мавіків"

На випробуваннях було представлено вісім різних зразків дронів, розроблених українськими командами. Учасники виконували завдання, серед яких — політ на 10 км на висоті понад 250 м та пошук цілі. У заході взяли участь представники Генерального штабу, Командування Сил безпілотних систем, логістики, а також державні закупівельники й представники Нацгвардії.

Переваги виробництва всередині країни

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін наголосив на важливості створення власних дронів, які є доступними, функціональними та не залежать від закордонних постачань.

"Ми побачили перші демонстраційні польоти українських "мавіків". Перш за все, я дякую українським командам виробників, які змогли створити такий продукт в Україні. Недорогий, функціональний, простий в управлінні. А головне — він створюється всередині країни, що, по-перше, робить нас більш незалежними від закордонних поставок, а по-друге, залишає гроші в країні. Ми прагнемо виробляти саме те, що дійсно потрібно Силам оборони", — сказав Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

Перші зразки: "Шмавік" та PTAKH-S

Серед представлених безпілотників особливу увагу привернули перші два кодифіковані українські аналоги "мавіків" — "Шмавік" та PTAKH-S. Заступниця міністра Анна Гвоздяр підкреслила, що локалізація виробництва є критично важливою для національної безпеки, адже дрони мають відповідати конкретним потребам військових та виготовлятися незалежно від зовнішніх факторів.

Учасники заходу, зокрема представники Генштабу та військових підрозділів, мали змогу безпосередньо оцінити можливості нових виробів та обговорити з виробниками специфікації та перспективи подальшого виробництва. Такий діалог дозволив розробникам отримати важливі рекомендації щодо вдосконалення продукції для оптимального використання на полі бою.