Україні слід розглянути можливість тимчасового перемир'я з Росією: у ЗСУ вказали на важливий нюанс

Навіть нетривала пауза у боях здатна показати справжні наміри Кремля

На міжнародній арені вже тривалий час обговорюють можливість укладення перемир'я між Україною та Росією. Хоча досягти значного прогресу у цьому напрямку поки що не вдалося, тимчасове перемир'я могло б бути вигідним для України. Таку точку зору висловив капітан ЗСУ, доцент кафедри військової політології Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук Назар Крицкалюк в інтерв'ю Телеграфу.

Він підкреслив, що тимчасове перемир'я не означає заморожування конфлікту. Це, на його думку, шанс для українських військ на "перепочинок", щоб зміцнити свої позиції, вирішити логістичні завдання та оцінити справжні наміри Росії.

Крицкалюк додав, що навіть короткострокова пауза може стати тестом не лише для Росії, але й для міжнародної спільноти. Він зазначив, що цей період дозволить перевірити реакцію партнерів, якщо Москва порушить домовленості.

Експерт також акцентував на важливості довіри до Росії, нагадуючи про порушення перемир'їв, зокрема у 2015 році та нещодавнє "великоднє перемир'я", яке РФ неодноразово порушувала.

Крицкалюк підсумував, що для України вкрай важливо розробити ефективний механізм міжнародного контролю і не йти на поступки під тиском союзників. Крім того, він запропонував активніше співпрацювати з Саудівською Аравією, яка може вплинути на Росію через нафтовий ринок.

Завершуючи, капітан ЗСУ заявив, що тимчасове перемир'я може стати першим кроком до більш масштабного мирного процесу. Однак є й ризик, що це перетвориться на чергову паузу перед новою ескалацією. У будь-якому разі, за його словами, важливо задіяти Саудівську Аравію як посередника в наступних переговорах.

Портал "Коментарі" писав, що під час так званого пасхального перемир'я російська армія продовжувала атакувати позиції української армії, повідомив заступник командира Третьої штурмової бригади підполковник ЗСУ Максим Жорін.