Україні категорично не підходить "німецький сценарій" завершення війни: в чому його небезпека

Так званий німецький досвід завершення війни не може бути застосовний для України з кількох причин

Бацила “важких неминучих рішень”, які начебто базуються на історичних аналогах, проникла вже не лише в стомлені душі партнерів, але й розповсюджується в Україні, так прокоментував впровадження гіпотетичної формули НАТО в обмін на території колишній посол України в США Валерій Чалий. При цьому, він звернув увагу на те, що союзники посилаються на так званий досвід Німеччини, яка вступала в НАТО частинами.

Втім, відзначає експерт, "німецький досвід" не може бути застосований для України.

За його словами, Німеччина спочатку була розділена, а потім вже вирішувалося питання гарантій безпеки для ФРН та Західного Берліна. У випадку України все навпаки: “компромісне рішення” якраз і розділить країну, можливо, назавжди, відзначив експерт.

"Кордони в Німеччині були чітко встановлені союзниками, а вже потім йшли всі інші рішення. В Україні чіткий кордон – це міжнародно визнаний державний кордон України. І навіть він зараз не весь контролюється Україною. А всі розмежування на лінії зіткнення – це абсолютно гіпотетична історія в умовах незмінних загарбницьких цілей агресора", - підкреслив Чалий.

Врешті-решт, говорить він, народ Німеччини був під окупацією, всі військові структури ліквідовані чи розформовані, а Україна знаходиться в дуже складному становищі, але точно не є повністю окупованою та демілітаризованою, як би комусь цього не хотілось.

За його словами, поширювати такі ідеї в офіційній площині дуже небезпечно, адже результату не буде, а спільна позиція стосовно цілей деокупації, перемоги України та відновлення норм міжнародного права вже піддається корозії.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, в чому суть так званого німецького сценарію завершення війни в Україні.