Українців попередили про небезпеку заяв Трампа: названо найбільший ризик

Насправді Дональд Трамп жодного разу не надавав підтримки Україні — ні під час першого, ні другого терміну президентства.

Українцям не варто надмірно реагувати на заяви Трампа та повідомлення закордонних ЗМІ про можливу передачу ракет Tomahawk чи дозвіл на удари по Москві, заявив ветеран війни з Росією, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий.

"Певні натяки й чужі слова викликали великий резонанс серед українців. Багато хто почав сприймати це як ознаку того, що США нарешті стали на бік добра. Мене дивує ця інфантильна готовність плутати бажане з дійсним. Всі хочуть, щоб з’явився чарівник із блакитного вертольота, який привезе ракети Tomahawk, а краще ще й ядерну зброю. Так, це мрія, але дорослим варто відокремлювати фантазії від реальності", – наголосив Дикий.

Він додав, що насправді Дональд Трамп не надавав Україні суттєвої допомоги ні в першій, ні у другій каденції.

"Те, що в перший термін він дозволив придбати кілька Javelin, – це комерційна операція, а не реальна допомога. Тим часом Байденова адміністрація надала значно більше, але Трамп тричі призупиняв постачання допомоги: один раз навіть на 7 місяців, коли був кандидатом у президенти, що коштувало життів тисячам наших бійців. На посаді президента він двічі блокував залишки допомоги, які залишилися від Байдена", – підкреслив Дикий.

Також він нагадав, що спочатку Трамп обіцяв завершити війну за 24 години, потім термін збільшили до 100 днів. Тому не варто очікувати, що за 50 днів ситуація кардинально зміниться.

"Розумію, як усім нам хочеться дива. Можливо, колись воно і станеться. Але точно не від 47-го президента США Дональда Трампа. Це вже більше схоже на викривлення реальності, майже як у росіян. Ідея, що Трамп раптом став на бік добра, — це те саме, що вірити, що Путін за три дні захопить Київ", – підсумував Дикий.

Як вже писали "Коментарі", менше ніж два роки тому республіканці в Палаті представників скептично ставилися до ідеї подальшої підтримки України. Але нині дедалі більше з них змінюють свою позицію, слідуючи прикладу чинного президента США Дональда Трампа.