Українці змінили думку: нове опитування показало ставлення до передачі Донбасу Росії
Навіть після масованих атак більшість громадян не готові поступатися окупованими територіями заради гарантій безпеки
Переважна більшість українців категорично не підтримує передачу всього Донбасу під контроль Росії навіть в обмін на міжнародні гарантії безпеки. Про це свідчать результати нового дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке демонструє посилення негативного ставлення до територіальних поступок.
Згідно з опитуванням, 60% респондентів назвали неприйнятною ідею відмови від Донбасу в рамках потенційної мирної угоди. Водночас 33% опитаних заявили, що могли б погодитися на такий компроміс, хоча для більшості з них це було б вимушеним і вкрай складним рішенням. Ще 7% не визначилися зі своєю позицією.
Соціологи звернули увагу, що за останні місяці підтримка подібного сценарію зменшилася. Якщо навесні можливість передачі Донбасу допускали 36% українців, то тепер таких стало 33%. Водночас частка категоричних противників територіальних поступок зросла з 57% до 60%.
Особливо показовими виявилися настрої жителів столиці. Попри регулярні масовані обстріли Києва балістичними ракетами та дронами, готовність киян погодитися на передачу Донбасу ще більше знизилася. Якщо раніше таку можливість допускали 34% мешканців столиці, то зараз – лише 26%.
Натомість частка тих, хто рішуче відкидає будь-які поступки Росії, у Києві зросла з 62% до 69%. Автори дослідження зазначають, що результати свідчать про збереження високого рівня несприйняття територіальних компромісів навіть в умовах тривалої війни та постійної загрози нових атак. Опитування також демонструє, що для більшості українців питання територіальної цілісності залишається принциповим незалежно від безпекових аргументів.
Також видання "Коментарі" повідомляло – Зеленський програє трьом суперникам: опитування показало несподіваний розклад президентських перегонів.