Українці у Польщі почали отримувати повістки: що відомо

В Управлінні міграції спростовують цю інформацію

Українські чоловіки у Польщі почали отримувати листи з закликом мобілізуватися до лав Збройних Сил України, а також залякуваннями щодо перевірок по місцю проживання, юридичною відповідальністю і навіть екстрадицією в Україну. Про це повідомили у польському Управлінні з міграції та спростували інформацію, що розсилається у листах.

У зв'язку з повідомленнями про фальшиві листи, надіслані громадянам України, в Управлінні у справах іноземців пояснюють, що воно не є автором закликів на військову службу.

Справа стосується листів (доданих нижче), що видаються від імені Управління у справах іноземців. Вони закликають українських громадян пройти військову службу, погрожуючи юридичною відповідальністю та екстрадицією.

У відомстві у справах іноземців наголошують, що воно не є автором подібних листів.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що глава української держави Володимир Зеленський підписав закон, що надає право військовослужбовцям звільнятися зі служби під час воєнного стану у разі загибелі або зникнення безвісти їхніх неповнорідних брата чи сестри. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Зазначається, що народні обранці підтримали зміни до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ще 20 листопада 2024 року. Вони передбачали рівні умови для демобілізації як для військових, які втратили повнорідних братів і сестер, так і для тих, у кого загинули або зникли безвісти неповнорідні родичі.

У пояснювальній записці до законопроєкту №11531 пояснено, що раніше такі права мали лише ті військовослужбовці, у яких загинули або зникли безвісти повнорідні брати чи сестри (тобто ті, які мають спільних батьків).

"Головне наукове експертне управління Апарату ВРУ у висновку зазначило і те, що таким підходом військовозобов’язані, у яких загинули чи зникли безвісти неповнорідні брат та (або сестра), ставляться у нерівні умови стосовно тих військовозобов’язаних, у яких відповідна втрата сталася із повнорідними братом та (або) сестрою", – йдеться у документі.