Україна зробила безпрецедентну пропозицію іноземним оборонним компаніям: про що йде мова

Іноземні оборонні компанії зможуть надсилати свої новітні розробки безпосередньо в зону бойових дій

Україна готова надати свою лінію фронту для випробування іноземного озброєння у боях проти російських військ. Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на інформаційне агентство Reuters.

У межах нової ініціативи під назвою "Тестування в Україні" оборонні компанії інших держав зможуть надсилати свої найсучасніші розробки безпосередньо в зону бойових дій. Перед використанням українські військові проходитимуть онлайн-навчання від виробників, після чого застосовуватимуть нову зброю у реальних умовах та надсилатимуть розробникам звіти про її ефективність.

Серед пріоритетних напрямів — системи протиповітряної оборони, засоби перехоплення дронів, технології на основі штучного інтелекту, інструменти для боротьби з керованими авіабомбами. Також акцент зроблено на морських дронах, системах електронної розвідки, рішеннях для управління вогнем та ІІ-розробках для підвищення точності артилерії.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що НАТО розробило план блискавичної нейтралізації російського міста в разі загрози. НАТО має технічну можливість блискавично "нейтралізувати" Калінінградську область, яка є одним із ключових форпостів РФ у Європі. Про це заявив командувач армії США в Європі та Африці генерал Крістофер Донахью в інтерв’ю Defense News.

Армія США та її союзники по НАТО розпочинають реалізацію нового плану "Лінія стримування на східному фланзі", метою якого є посилення наземних можливостей та підвищення військово-промислової сумісності в рамках альянсу, заявив командувач армії США в Європі та Африці в середу на першій конференції Асоціації армії США LandEuro у Вісбадені, Німеччина. За словами генерала Крістофера Донахью, у рамках плану протидії російським загрозам та забезпечення масштабованого глобального стримування, армія та її союзники по НАТО терміново розробляють стандартизовані системи, що базуються на даних, спільні пускові установки та хмарну координацію.