Україна втратила "сильну переговорну позицію": що тепер буде

Всі розмови про встановлення перемир’я виглядають гнітюче

На фоні фактичного колапсу оборони ЗСУ в Курській області про "сильну переговорну позицію" ніхто вже не згадує, бо її наразі просто нема, відзначив політолог Роман Пономаренко. Саме тому, додає він, заяви про підтримку Україною пропозиції США про 30-денє перемир’я в глобальному плані виглядають гнітюче.

"Утім, від України в цьому питанні мало що залежить. Ключовою є позиція РФ, де всі "яструби" виступають категорично проти перемир’я. Різка зміна становища в Курській області також грає на боці нашого ворога – це ті самі "успіхи російської зброї", які їхня пропаганда буде тепер регулярно показати американцям", - відзначив Пономаренко.

Саме тому, на його переконання, перемовини між США та РФ результативними не будуть. Як результат, каже Пономаренко, уже найближчим часом Трампу доведеться силоміць "примушувати" кремлівського диктатора Володимира Путіна "до миру".

"Як Трамп зробив це з Україною всі вже побачили. Тепер подивимося, що будуть робити з РФ", - підкреслив експерт.

Щодо гіпотетичного перемир’я – очевидно, що обидві сторони використають його для нарощування сил і зміцнення своїх позицій, і для подальшого відновлення бойових дій при першій ліпшій нагоді.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Росії відмовили американцям в тому, щоб прийняти припинення вогню в Україні на місяць. Як відзначає політолог Сергій Таран, насправді така реакція є очікуваною, адже її неодноразово до цього озвучували різні політичні особи в РФ. Співучасник Путіна Ушаков заявив, що Росія зацікавлена не у паузі у війні, у "довгостроковому врегулюванню".