Україна тепер має зброю, якою можна прорвати оборону Москви і Пітера: про що мова

ЗСУ намагаються масово використовувати дрони

Точні далекобійні удари можуть дуже сильно впливати на здатність як України, так і Росії продовжувати війну. Чи є чим у цьому питанні похвалитися Україні? Чи можуть дрони, на які робить ставку Київ, замінити артилерію? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Ракети можуть бути дуже розумними, коли їм потрібно

Президент Всеукраїнської авіаційної організації "Асоціація приватних пілотів та власників літаків" Геннадій Хазан в ефірі каналу "Київ 24" заявив, що нові типи озброєнь української армії здатні проривати російські системи ППО та уражати важливі об'єкти на території країни-агресора.

Експерт зазначив, що, коли він робить такі заяви, то насамперед має на увазі ракети "Барс". Він підкреслив, що це найновіша зброя, яка змогла зібрати в собі як технології дрону, так і ракети. Її вже зараз можна використати для точних ударів по промислових об'єктах Росії.

"Ці ракети мають можливість бути дуже розумними, коли їм потрібно, на певних ділянках. Росіянам має бути дуже складно додумувати та розуміти, як відбувається політ", - зазначив Хазан.

За його словами, пристрої не летітимуть як звичайна крилата ракета. Вони можуть змінювати траєкторії польоту, як дрони, що, у свою чергу, дозволить прорвати російську систему ППО.

Геннадій Хазан висловив побажання, щоб Україна зуміла, задіявши ракети "Барс", змогла нарешті прорвати ППО таких важливих для Кремля міст, як Москва та Санкт-Петербург, причому Київ зумів завдавати ударів по цих містах щодня.

Експерт вважає, що це має відбуватися регулярно, щоб росіяни усвідомили, що так зване "СВО" дісталося і до них.

Понад 60-80% дронів на лінії фронту ламаються під час виконання бойових завдань

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що він би не покладав таких більше надій на дрони, хоч вони, звичайно ж, відіграють важливу роль у війні.

Експерт пояснив, що нинішній високий рівень поразки за допомогою дронів обумовлений нестачею артилерійських снарядів.

"Якби у нас було достатньо снарядів, то дрони не мали б великого значення. Відповідно, розмови про дешевизну дронів і тому не потрібно купувати снаряди є контрпродуктивними. Адже понад 60-80% дронів на лінії фронту ламаються під час виконання бойових задач", - зазначив Киричевський.

Він також наголосив, що вартість снарядів підстрибнула, але питання ефективності залишається ключовим.

"Виникає питання про те, що купувати вигідніше — 1 снаряд за $3000, хоча фактична ціна його сьогодні становить вже $8000, чи витрачатись на дрони, які постійно ламаються у процесі. І ще одне. Європейці роблять снаряди самостійно, а от щодо дронів, то ми залежні від Китаю", - додав Іван Киричевский.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Британія тепер має зброю для знищення "зграй" дронів: чи передадуть її Україні.