Україна та Росія сядуть за стіл переговорів: чому в такому разі завершення війни точно не буде
У двосторонньому форматі, без США і європейців, Україна та Росія можуть обговорювати хіба що обміни полоненими або повернення викрадених дітей, вважає нардеп Микола Княжицький
Головна проблема двосторонніх переговорів між Україною та Росією не в тому, що між позиціями сторін прірва. Проблема в тому, що Україні з Росією просто нема про що говорити. Тож про жодні домовленості двох країн не може бути й мови. У разі прямого діалогу РФ та України війна буде продовжуватися. Таку думку висловив нардеп Микола Княжицький.
Політик зазначив, коли Путін говорить про необхідність усунення "першопричин конфлікту", він не має на увазі ні окупацію Запоріжжя, ні визнання Криму російським. "Першопричини" були проголошені ним восени 2021 року. І "українська" частина стосувалася лише прагнення України до вступу в НАТО. Все інше – це вимоги до НАТО та США: відмова від створення військових баз у країнах колишнього СРСР, відмова від подальшого розширення НАТО на схід, виведення військової техніки та інфраструктури з територій країн, які приєдналися до Альянсу після 1997 року. Очевидно, що жодна з цих вимог не може бути предметом переговорів з Україною. Ми просто не впливаємо на них.
Він наголошує, у двосторонньому форматі, без США і європейців, Україна та Росія можуть обговорювати хіба що обміни полоненими або повернення викрадених дітей. Тому, якщо переговори дійсно буде зведено до двостороннього рівня, їх не варто називати переговорами про завершення війни.
Читайте також на порталі "Коментарі" - усе, що Путіну було потрібно від Трампа, він уже отримав: про що йдеться.