Україна почала використовувати "роботів-вбивць" на полі бою
Нові характеристики дронів можуть покращити ситуацію на війні для України.
Україна активно інтегрує новітні технології в сферу оборони, зокрема автономні ударні безпілотники, відомі як "роботи-вбивці". Згідно з інформацією The Wall Street Journal, ці дрони оснащені передовими системами, які дозволяють їм автономно виконувати бойові завдання, уникаючи перешкод та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Росіяни переважно протистоять українським дронам засобами РЕБ, які глушать сигнал між безпілотником та оператором. Як вказують пілоти, через це в середньому лише кожен п’ятий дрон влучає у ціль. Однак технологія автопілота у дронах змінює цю ситуацію.
Основою інновації є система Skynode, розроблена американською компанією Auterion. Це компактний комп'ютер невеликого розміру, який виконує роль контролера польоту. Його ключові можливості:
- - Автономний політ: дрон може виконувати завдання без прямого управління оператором.
- - Стійкість до глушників GPS: цьому йому допомагає технологія "комп’ютерного зору".
- - Робота роєм: система дозволяє координувати одночасний політ кількох дронів.
Ці мінікомп'ютери інтегруються в безпілотники, вироблені українськими компаніями, що робить їх ефективним та недорогим рішенням для бойових завдань. Україна вже замовила десятки тисяч таких систем. Інші виробники також тестують подібні автопілотні технології, готуючись до розширення їхнього застосування до промислових масштабів.
Завдяки цьому Україна не лише ефективно знищуватиме росіян, але й зменшить витрати, адже ударні безпілотники дешевші, ніж ракети чи артилерійські снаряди.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що український військовий Роберт Бровді на позивний "Мадяр" заявив, невдовзі штучний інтелект може замінити операторів дронів.
Також "Коментарі" писали про те, скільки ракет та дронів було збито 17 листопада під час масованої атаки РФ.