Україна не виграє війну без цієї зброї: стало відомо про кричущий недолік ЗСУ

Пентагон разом із Держдепартаментом США 23 липня узгодили надання Україні двох оборонних пакетів допомоги на загальну суму 322 мільйони доларів.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вказав на критичний недолік у можливостях Збройних Сил України. За його словами, країна досі має значний "пробіл", який залишається нерозв'язаним.

Головною проблемою, на думку експерта, є відсутність належного повітряного планування та контролю над повітряним простором.

"Треба завойовувати панування в повітрі, адже тоді тільки можна буде говорити про будь-які наступальні дії. Однак без далекобійної ракетної зброї для наших винищувачів F-16 не обійтися, все тому, що нам треба 'посадити' російські літаки, зокрема Су-34, які закидають нас КАБами", – зазначив Самусь.

Він наголосив, що саме F-16, оснащені ракетами великої дальності класу "повітря–повітря", здатні ефективно боротися з російською авіацією. Крім того, Україна потребує літаків із системами далекого радіолокаційного виявлення, які зможуть оперативно виявляти цілі та передавати координати винищувачам.

Нагадаємо, що 23 липня 2025 року США ухвалили рішення про передачу Україні двох нових пакетів військової допомоги загальною вартістю 322 мільйони доларів. Як повідомили в Пентагоні та Держдепартаменті, один із них включає системи протиповітряної оборони HAWK Phase III із супровідною техпідтримкою, а інший — бойові машини Bradley разом з обслуговуванням. У Вашингтоні зазначили, що ця підтримка допоможе Україні краще захищатися від актуальних і майбутніх загроз.

Як вже писали "Коментарі", президент США Дональд Трамп надав кремлівському правителю Володимиру Путіну 50 днів до можливої реакції Вашингтона у вигляді нових санкцій. Саме в цей проміжок часу, за прогнозами військового експерта, полковника запасу ЗСУ Олега Жданова, ситуація на фронті може загостритись найбільше.