Україна не поверне територій: The Economist пояснив, як досягти успіху в переговорах з Путіним

Переговори щодо закінчення війни мають створити умови для процвітання України та стримування від агресії Росії.

Після перемоги Дональда Трампа на виборах у США, з’явились побоювання, що майбутній американський президент нав’яже Україні катастрофічну угоду щодо закінчення війни, яка задовольнить більшість умов Путіна. Видання The Economist запропонувало свій варіант закінчення війни, який передбачає відносний успіх у мирних переговорах з Путіним.

Швидке закінчення війни, про яке говорив Трамп, може передбачати замороження конфлікту на лінії фронту, що дозволить Путіну отримати під свій контроль окуповані території. Як вказує The Economist, це стало б капітуляція для України. Крім того, це також була б публічна поразка для Трампа, яка б спровокувала б нові конфлікти, зокрема в Азії.

Як наслідок, The Economist називає "нездійсненою мрією" відновлення кордонів 1991 року, попри те, що ці території юридично належать Україні. Основна причина, це недостатня кількість солдатів та техніки для її відвоювання.

"Натомість метою має бути створення умов для процвітання України на території, яку вона зараз контролює. Саме тому в центрі переговорів буде питання про те, як розробити надійну та довговічну структуру безпеки України", - пише видання.

The Economist вважає, що найкращим способом захисту України був би її вступ до НАТО. Членство України в НАТО дозволило б зупинити Путіна та його спроби дестабілізувати Європу. Крім того, Альянс виграв би від такого члена, як Україна, що має "найбільшу, найінноваційнішу та загартовану в боях армію та оборонну промисловість Європи", яка була б фактором зменшення американських військ на континенті, що підтримав би Трамп.

Разом з тим членство в НАТО викликало б ряд дискусій, зокрема щодо "Статті 5", яка передбачає що напад на одного члена є нападом на всіх. The Economist вказує, що цей пункт не діяв би на окуповані території, подібно як це було зі Східною Німеччиною, коли Західна Німеччина приєдналася до Альянсу в 1955 році. Однак видання вказує й на важкість такого рішення, адже вступ України до НАТО має підтримати 32 члени Альянсу, зокрема конфліктна Угорщина.

"Припинення вогню представить два конкуруючі бачення майбутнього України. Розрахунок пана Путіна полягає в тому, що він виграє від угоди, тому що Україна згниє, Росія переозброїться, а Захід втратить інтерес. Але уявіть собі, що за підтримки Заходу Україна використала затишшя, щоб відновити свою економіку, оновити політику та стримати Росію від агресії. Завдання полягає в тому, щоб це бачення переважало над його похмурою альтернативою", - підсумовує The Economist.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українці назвали мінімальні умови для початку переговорів з Росією.

Також "Коментарі" писали про те, що у Кремлі заявили про готовність Путіна до переговорів.