Україна і РФ озвучили свої стартові позиції на переговорах: що буде далі

Україну і РФ, ймовірно, будуть схиляти до заморожування війни по лінії зіткнення

Влада змінила риторику щодо стартових умов переговорів, що було озвучено головою Офісу президента Андрієм Єрмаком: "кордони 1991" змінено на "стан на 23 лютого 2022".

"Це було б відправною точкою для подальшого врегулювання, оскільки значна частина України була окупована до цієї дати", - відзначив Єрмак.

На думку політтехнолога Олексія Голобуцького, виглядає на те, що стартові позиції щодо переговорів вибудовуються.

"Україна позначає свої вимоги як "лінія на 23.02.22", Путін - як "вся Запорізька і Херсонська області". Компроміс в такому випадку буде "десь посередині" - тобто, по лінії фактичного зіткнення. Отже, десь це і очікуємо, що будуть вимагати союзники і Китай", - вважає експерт.

За його словами, позицію США можна оцінювати за ймовірними кандидатурами спецпредставника по Україні від Трампа. Зокрема, Кіт Келлог, якого вчора призначили на цю посаду, раніше представив Трампу план припинення війни власне як "заморозки по лінії фронту і примусу Києва і Москви до переговорів".

"Тобто йдеться про заморозку "по ситуації на землі" і примус до переговорів обох сторін. І про натяк, що буде, як Путін відмовиться", - відзначив експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Єрмак заявив, що Україна готова до мирних переговорів. Але це можливо лише якщо ми вийдемо на кордони 23 лютого 2022 року. повномасштабного вторгнення частина України вже була окупована. жодних ознак такої готовності. Втім у Держдумі країни-агресора категорично відкинули таку умову.

Також "Коментарі" розповідали про пункти так званого мирного плану Келлога. Найнеприємніший з них – це відмова від членства України в НАТО.