Удар міжконтинентальною балістикою по Україні: як відреагував світ, з чим зганьбився Путін

Залякування Путіна вже перестали діяти

Світ доволі стримано відреагував на удар міжконтинентальною балістикою росіян по Дніпру та на погрози Путіна. Зокрема, в США заявили, що брязкання Путіним ядерною зброєю не зупинить намірів підтримувати Україні і продовжувати поставляти Києву зброю. В свою чергу Китай, коментуючи удар РФ, закликав через діалог досягати припинення вогню. Звісно ж, ніяк не засуджуючи РФ. В Британії заявили про ескалаційну поведінку Росії, що ще більше зміцнить рішучість партнерів підтримувати Україну. Про що говорить перша реакція світу? Чи може Україна розраховувати на посилення підтримки? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Коли росіяни справді хочуть щось зробити, вони про це не попереджають

Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко вважає, що на чергові ядерні погрози Путіна насправді ніхто не звертає увагу, тому що той занадто часто робить ядерні погрози.

"Це як вислів "Вовки, вовки...". Коли ти щось постійно повторюєш, то на це з часом перестають звертати увагу. Тому у світі не думають, що Путін буде застосовувати ядерну зброю. Не змінив цю думку і удар по Дніпру. Хоча росіяни намагаються всіх цим лякати. При цьому варто розуміти, коли росіяни справді хочуть щось зробити, вони просто беруть і роблять це", – зауважив експерт.

Андрій Єрьоменко запропонував згадати, що перед тим, як розпочати повномасштабне вторгнення в Україну, росіяни довго говорили, що ніколи не підуть на такий крок, а по факту вийшло інакше. Схоже було з Кримом. Росіяни постійно говорили, що Крим не є спірною територією, а потім взяли і анексували його. Тобто вони завжди роблять щось зненацька. Якщо ж вони про щось попереджають, то це просто залякування.

"Щодо реакції інших країн світу на удар по Дніпру, то більшість країн відреагували в тому ж ритмі, як реагували і раніше. Тобто в принципі ніяк. Жодна з країн не змінила своєї позиції. Той же Китай, як не засуджував агресію Росії, так і не засуджує. Британія, як говорила про збільшення рішучості у підтримці України, так і зараз про це говорить. США взагалі знаходяться в коматозі, адже там відбувається процес зміни влади. Тому від них очікувати зрозумілої поведінки не варто. Принаймні поки що", – констатував експерт.

Путін нічим не здивував

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький зазначив, світ відреагував на удар міжконтинентальною балістикою росіян по Дніпру не так як очікував Путін. Бо якби реакція була такою, на яку сподівався Кремль, то Путіну намагалися подзвонити, про щось його вмовляли, намагалися б про щось домовитися. І він би не виступав ввечері, роблячи дивні заяви, коли він був змушений прямим текстом говорити те, про що раніше лише намагався натякати, чекаючи реакцію від Заходу.

Експерт звертає увагу також на той факт, що таких ракет, якою Росія вдарила по Дніпру, насправді майже немає.

"До того ж, росіяни й так запускають балістику по Україні. Путін намагався запустити новий виток ескалації, хоча насправді в цьому нічого нового немає", – зазначив експерт.

Олексій Голобуцький прогнозує ще місяць-два такого "коливання", якщо витримають наші західні партнери, після чого намітяться орієнтири для переговорів.

Читайте також на порталі "Коментарі" - на Заході вже знають, як зміниться позиція Україна після удару "Орєшніка" по Дніпру.