Участь Лукашенка у війні: чому Путін збавив тиск на Білорусь

Путіну хоче вигідно використати самопроголошеного президента Білорусі певний критичний момент

Росія, яка здійснює агресію проти України, має обмежену підтримку з боку інших держав, зокрема Білорусі. Раніше президент РФ Володимир Путін намагався залучити білоруського лідера Олександра Лукашенка до війни проти України, але ситуація дещо змінилася. Таку думку висловив Павло Латушко, заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі та очільник Народного антикризового управління, в інтерв’ю 24 каналу.

За словами Латушка, Білорусь відіграє важливу роль як канал для постачання Росії продукції із Західної Європи та інших країн, необхідної для виробництва озброєння.

"Це дуже ефективний канал для отримання продукції, потрібної Росії," — зазначив він

Крім того, територія Білорусі залишається стратегічно важливою для РФ, оскільки в критичний момент її можуть використати для створення нової загрози Україні, наприклад, під виглядом військових навчань.

"Все залежить від того, як розвиватимуться переговори, якщо вони взагалі відбудуться, і яку стратегічну мету поставив Путін," — додав Латушко.

Росія продовжує прагнути досягти повної окупації українських територій, які були незаконно внесені до її Конституції. У цьому контексті Білорусь може зіграти ключову роль для Путіна.

Втім, Кремль остерігається, що більш активна участь Лукашенка у війні може дати Україні підстави для ударів по військових об'єктах на території Білорусі. Це, у свою чергу, може призвести до політичної та соціальної дестабілізації в країні.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Путін спішно "відбиває" Білорусь у Китаю та посилає сигнал Заходу. Договір про "гарантії безпеки" між РФ та Білоруссю свідчить про те, що Москва поспішає максимально зав'язати на себе Мінськ, оскільки розуміє кілька ключових речей, каже політолог Ігар Тишкевич. Серед них — вплив Китаю на події в Білорусі, що посилюється, а це може призвести до поступового "витікання" союзника до більш потужного партнера.