У США вже є рішення щодо ударів углиб Росії: WP дізналося, чи подіяли аргументи Зеленського
Вашингтон вважає, що поточний запит України не виправдовує ризику ескалації з боку Росії
Представники Білого дому та Пентагону заявили, що українські лідери на чолі з президентом Володимиром Зеленським не надали достатньо переконливих доказів на користь того, що удари по цілях у Росії за допомогою далекобійних ракет значно вплинуть на перебіг війни. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Washington Post.
Американські чиновники дотримуються думки, що атаки на об'єкти в Криму, які Україна проводила раніше, довели свою ефективність, змусивши деякі російські війська відступити з півострова.
Один із американських представників зазначив, що поточний запит України не виправдовує ризику ескалації з боку Росії. Він наголосив, що запаси ракет обмежені, а Росія вже вивела 90% літаків, які запускають плануючі бомби, за межі зони дії ракет ATACMS. Таким чином, зміна політики США щодо далекобійного озброєння не вплине на бойові дії.
Проте європейські військові та дипломати заперечують проти такого підходу, стверджуючи, що удари по Росії з більшої дальності можуть вплинути на конфлікт, і критикують відмову США зняти обмеження на використання західної зброї.
Читайте також на порталі "Коментарі" - це рішення давно обговорювали: чи Лондон змінив свою позицію щодо ударів ЗСУ вглиб РФ.
Також видання "Коментарі" повідомляло – Україна має єдиний спосіб захистити себе – почати бити вглиб Росії по військових базах, артилерії, ракетних установках та аеродромах, які росіяни використовують майже кожен день для атак. Про це в інтерв'ю американському журналу Foreign Policy заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Столтенберг додав, що виступає за послаблення обмежень використання ударів західної зброї.