У США віднайшли останній важіль впливу, щоб змусити Україну і РФ зупинити війну

У Білому домі зрозуміли, що «човникова дипломатія» не діє і переходять до останньої спроби зупинити війну в Україні

Виглядає на те, що адміністрація Дональда Трампа нарешті усвідомила, що у війні Росії проти України не буває простих рішень, про це підкреслив народний депутат Микола Княжицький.

За його словами, якщо раніше говорили про те, що просто достатньо перестати стріляти, то тепер у Білому домі переходять до риторики про те, що наступних сто днів будуть працювати над зближенням позицій сторін.

Тобто, каже нардеп, зараз йдеться не про мир, і не про перемогу, а про те, що буде чергова спроба домовитися. Княжицький каже, що станом на зараз переговори вперлися у два протиріччя, які є фундаментальними. Перше, за його словами, це - території.

"Росія вимагає від України передати частину неокупованих територій чотирьох областей. Вони вже записані в російській конституції, і Путін не відмовиться від цієї вимоги. Тож або ми “віддаємо” те, що належить нам, — і тоді Росія “готова говорити про мир”, або не віддаємо — і війна триває", - підкреслює народний депутат.

Друге протиріччя - це гарантії. За словами політика, Україна потребує гарантій безпеки, щоб війна не повторилася. Але і Росія хоче гарантій — що окуповані території залишаться за нею назавжди, навіть після смерті Путіна, додав нардеп.

З такими “вихідними” — об’єднати позиції неможливо. Тому, каже політик, базовим сценарієм залишається продовження війни. І хоча адміністрація Трампа намагалася це змінити, минулі 100 днів показали: важелів впливу на Росію і Україну в неї майже не залишилось.

"Майже — бо залишився один. Про нього говорили державний секретар Марко Рубіо та віце-президент Венс: прямі переговори між Україною та Росією. Саме в цьому напрямку тепер і рухатиметься американська дипломатія. Якщо не вийшло “човниково”, то спробують змусити Київ і Москву говорити напряму", - говорить Княжицький.

При цьому він підкреслив, що саме так можна трактувати і натяки на можливе повернення до “стамбульського формату”, і дискусії щодо правових підстав для переговорів.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, куди хоче прорватися РФ у найближчі дні.