У США розповіли, чому Москва частіше почала погоджуватися на обмін полоненими

Російські та українські джерела повідомили про три обміни полоненими за період з 23 по 25 листопада

Хвиля обурення, яка активно пошириться інформпростором, змушує Кремль охоче погоджуватися на обмін полоненими. Таким кроком російське керівництво хоче показати, що воно дбає про своїх громадян, які вирушили на війну в Україні та потрапили в полон. Активність у цьому напрямі збільшилася після того, як сім'ї мобілізованих почали виходити на протести після того, як їхні чоловіки пропадали безвісти. Як передає видання "Коментарі", такого висновку дійшли експерти Інституту вивчення війни (ISW).

Інститут передбачає, що російське міністерство оборони, ймовірно, збільшило частоту обмінів військовополоненими, щоб пом'якшити невдоволення в інформаційному просторі через попередні невдачі у переговорах щодо повернення російських військовополонених.

ISW зазначає, що російські та українські джерела повідомили про три обміни полоненими за період із 23 по 25 листопада. Так, 23 листопада обміняли 35 російських полонених на 35 українських полонених, 24 листопада сторони обмінялися 50 військовополоненими, а 25 листопада пройшов обмін у форматі 9 на 9.

Аналітики інституту вважають, що частота обмінів військовополоненими за останні кілька днів сама по собі є переломним моментом, оскільки в останні місяці російське міністерство оборони було помітно стриманим у проведенні таких обмінів і критикувало явну неповагу до своїх військовополонених.

"Збільшення частоти обмінів військовополоненими, ймовірно, частково покликане зняти невдоволення російських блогерів, які повідомляли про останню серію обмінів щодо нейтрального тону", - йдеться в повідомленні інституту.

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Кремлі емоційно відреагували на слова Володимира Зеленського про повернення Криму.