У США готові пожертвувати Україною заради головної мети

США підуть на поступки в Україні, щоб досягти головної мети, і це не мир

Останніми тижнями багато правих виступають за зворотну політику "Ніксон до Китаю". У цьому сценарії США пішли б на поступки в Україні і тим самим витягли б Росію з орбіти Китаю, вбивши клин між Пекіном і Москвою. Дійсно, президент США Дональд Трамп щонайменше двічі натякав на це. Про це йдеться у статті Майкл Мацца для The Hill.

Автор зазначає, що це хибна ідея, оскільки вона неправильно розуміє як минуле, так і сьогодення.

"Почнемо з історії Ніксона в Китаї. США не вбивали клин між Радянським Союзом і Китаєм під час холодної війни; китайсько-радянський розкол виник органічно, факт, який упускають навіть критики плану "зворотного Ніксона"", – йдеться у статті.

Усі докази свідчать про те, що наразі США не можуть використати розкол. Китай попросив Росію відкласти ескалацію війни в Україні до завершення Олімпійських ігор у Пекіні 2022 року, і Володимир Путін погодився. За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення обидва підписали дипломатичний меморандум, в якому говорилося: "Дружба між двома державами не має меж, немає "заборонених" сфер співпраці, зміцнення двостороннього стратегічного співробітництва не спрямоване проти третіх країн і не залежить від зміни міжнародного середовища та обставинних змін у третіх країнах". Протягом усієї війни Китай надавав Росії військову, дипломатичну та економічну допомогу.

Як раніше Вашингтон і Пекін, зараз Москву і Пекін пов’язує спільний ворог: США та міжнародний порядок, який вони підтримують. Історично склалося так, що спільні вороги створюють сильних союзників.

Попередні стратегічні та політичні розбіжності також були вирішені. Тоді як поява ядерної зброї розділила їх, сьогодні вони співпрацюють у космосі, штучному інтелекті та інших нових технологіях. Обидві сторони також нарощують свої ядерні арсенали — залишаючи США єдиною державою, яка не розширює свої запаси.

Також більше не існує прикордонної суперечки. Прийшовши до влади, Путін запевнив, що це питання буде вирішено. Підсумком стала угода 2008 року та демаркація спірної території. Прихильники "зворотного Ніксона" наполягають на тому, що Путін повинен побоюватися китайських задумів на російському Далекому Сході, але факт полягає в тому, що він цього не робить — і Сі Цзіньпін не дає йому для цього жодних причин.

"Відносини між Росією та Китаєм сьогодні аж ніяк не нагадують відносини 1960-1970-х років. Було б серйозною помилкою для США спробувати підхід, подібний до того, що продиктований фактами 1971 року. Така політика приречена на провал", – наголошує автор статті.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що Трамп запропонував ядерне роззброєння, щоб зробити світ безпечним, але у РФ категорично не підтримали цю ідею.