У Раді зробили перший крок до ратифікації угоди України та США про корисні копалини

У Раді підтримали ратифікацію угоди України та США про корисні копалини, написав Железняк

Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики, який є профільним у питанні ратифікації угоди між Україною та США щодо копалин, підтримав необхідність голосування за цю угоду в цілому. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

"Комітет з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію за основу та в цілому Угоду по копалинам", – написав він.

Водночас депутат уточнив, що у рішенні комітету йдеться про те, що жодні додаткові домовленості, зокрема щодо створення Фонду відбудови, не повинні суперечити положенням цієї Угоди. Також підкреслюється, що дія угоди поширюється на всю територію України в межах міжнародно визнаних кордонів.

За словами Железняка, рішення підтримали 11 членів комітету, один утримався, а ще двоє не взяли участі у голосуванні.

Депутат додав, що голосування щодо ратифікації угоди заплановане у сесійній залі Верховної Ради України на 8 травня.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Зеленський повідомив, коли угоду про копалини передадуть на ратифікацію в Раду. Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні підтвердив підписання угоди зі США про співпрацю у сфері корисних копалин та повідомив, що документ буде найближчим часом направлений на ратифікацію у Верховну Раду.

За словами глави держави, угода стала результатом значної роботи української урядової команди та змінилася в процесі перемовин, ставши дійсно рівноправною. Вона передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови, який працюватиме виключно на нових ліцензійних проєктах у галузі надрокористування. Президент наголосив, що в угоді відсутні будь-які боргові зобов’язання України, а всі ресурси залишаються у власності українського народу. Він також звернув увагу на те, що підписання угоди стало першим практичним результатом зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Ватикані, назвавши її історичною.