У Курській області ЗСУ принизили кадирівців: у росіян справжня паніка

Сили оборони пішли у наступ на Курщині не для того, щоб захопити Курську АЕС чи принизити Путіна

Активізація Сил оборони в Курській області змусила багатьох розпочати будувати теорії про цілі цієї операції, каже військовий оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко. За його словами, звучали різні версії цієї активізації, серед яких це – вихід на Курську АЕС і навіть сам Курськ, а також спроба змусити командування окупаційних військ перекинути на Курщину додаткові сили з інших напрямків.

При цьому, як стверджує Коваленко, жодна з цих версій не виявилася достовірною.

"Якщо ми припустимо, що активізація Сил оборони в Курській області була з виходом на Курськ чи Курчатов, де й розміщена Курська АЕС, то задіяних сил та засобів для прориву тих ліній оборони та рубежів, які за півроку накопали окупаційні війська, катастрофічно не вистачило б. Там і справді дуже серйозні фортифікації, для прориву яких необхідне угруповання близько 50 тисяч. А для взяття Курська і більше", - каже Коваленко.

При цьому він підкреслив, що Сили оборони діяли обмеженими силами і на багатьох російських відео, було видно, що дії українських груп не мали того гіпертрофованого масштабу, який намагалися російські пропагандисти приписати. З іншого боку, робити гучні заяви про те, що українські війська висунулися на Курськ чи Курську АЕС мали сенс з іншої причини.

"Коли в інформаційному просторі звучить подібний наратив із такими, нібито, цілями українського наступу, то коли вони не досягаються, що й логічно, адже вони насправді не ставилися, можна з гордістю починати себе бити в груди – відстояли Курськ!" – заявив Коваленко.

При цьому, як повідомив Коваленко, в окупантів щільність залучення сил і засобів за основними зонами бойових дій досягла свого максимуму. Ворог не має зайвого ресурсу, десь там, у резерві не те, щоб десятка, а навіть пари-трійки зайвих бригад, щоб посилити порядки, не перетасовуючи наявні. Підрозділи не виводять на відновлення та не замінюють, їх поповнюють відразу на місці в режимі нон-стоп, з урахуванням щоденних втрат.

"І ось тут починається активізація Сил оборони в Курській області і хоча, порівняно невеликими силами, паніки від цього в російському інформаційному просторі було до гіпертрофованого багато. Удар Сил оборони припав по ділянці, де знаходилися "браві" МСДшники зі складу 72-ї та Росгвардія з усякими там "Ахмат сила", - каже Коваленко.

За його словами, панічні настрої яскраво відобразили реальну ситуацію – прикривати ділянки нічим, резервів – немає, тягнути з інших ділянок фронту якщо і будуть, то в невеликій кількості.

Тобто, каже експерт, стає зрозумілим, що метою на даному етапі був не ефемерний курс на Курськ, а динамічний режим – перевірка на міцність можливості окупантів посилювати екстремально небезпечні ділянки свого фронту.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що на Курщині не все так однозначно для Сил оборони.