У Європі пішли на шокуючий крок через українські дрони: що сталося

Деякі компанії з Європи вводять в оману, позначаючи своє озброєння як таке, що нібито пройшло бойові випробування.

Деякі європейські виробники безпілотників вдаються до неетичних методів, намагаючись здобути технічну інформацію українських компаній. Отримані таким чином дані вони використовують у власних маркетингових кампаніях, позиціонуючи свою продукцію як "перевірену в бою", хоча насправді вона майже не брала участі у бойових діях, повідомив у коментарі The Telegraph генеральний директор української компанії Skyeton Роман Княженко.

За його словами, низка західних фірм імітує участь своїх дронів у бойових місіях: після кількох демонстраційних польотів далеко від передової вони оголошують про нібито "бойове тестування" техніки. Це вводить в оману не лише партнерів, а й уряди, які витрачають мільярди на системи, що не мають реальної бойової цінності.

Княженко розповідає, що до його компанії часто навідуються іноземні виробники з пропозиціями про співпрацю. Проте справжньою метою багатьох із них є отримання внутрішньої інформації про технології, логістику й технічні рішення, які довели свою ефективність у зоні бойових дій.

"Ми спілкуємось із багатьма порядними партнерами, але є і такі, що просто намагаються 'вибити' з нас секрети. Потім вони роблять красиві презентації та заявляють, ніби активно працюють в Україні, хоча в реальності здійснили лише кілька польотів десь у тилу, наприклад у Львові", — наголошує керівник Skyeton.

Він також додав, що в матеріалах деяких європейських компаній зустрічав фрази, які повністю збігаються з його власними висловами, що свідчить про банальне копіювання.

На думку Княженка, через це західні уряди фактично фінансують неякісні або фейкові технології, витрачаючи кошти на продукти, які не проходили реального бойового випробування.

Один із яскравих прикладів — постачання камер від європейської компанії для дрона Raybird. Із отриманої партії справними виявилися лише 50% пристроїв.

Він також зазначив, що дехто в Європі недооцінює складність виробництва бойових БПЛА, вважаючи, що достатньо подивитися на роботу українських заводів, аби повторити це в себе.

Портал "Коментарі" вже писав, що у Києві стартує комплексна система протидії ворожим безпілотникам, спрямованим на столицю, під назвою "Чисте небо", повідомив голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.