У Держдепі США виступили із заявою про позицію Росії щодо перемовин з Україною

Раніше диктатор Володимир Путін висловив готовність до перемовин

Представниця Держдепу США Теммі Брюс схвально відгукнулась про можливість діалогу між Росією та Україною. Свою думку вона озвучила під час ефіру на телеканалі Fox Business.

Коментуючи заяву російського президента Володимира Путіна щодо потенційної готовності Кремля до прямих перемовин з Києвом, Брюс назвала це "позитивним сигналом". Вона також наголосила, що чинний президент США Дональд Трамп прагне якомога швидшого завершення війни в Україні, адже внаслідок бойових дій продовжують гинути мирні мешканці.

Нагадаємо, агентство Reuters повідомляло, що вперше з моменту початку повномасштабного вторгнення Путін заявив про намір вести прямі переговори з українською стороною. Видання зазначило, що така ініціатива з’явилась на тлі зростаючого тиску з боку Вашингтона, який пригрозив припиненням дипломатичних зусиль у разі відсутності прогресу.

Також прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков висловив позицію, що Росія, мовляв, і надалі готова шукати шляхи мирного врегулювання конфлікту. За його словами, Москва підтримує контакт з американською стороною з цього питання.

Тим часом президент України Володимир Зеленський анонсував новий етап мирних перемовин, який має пройти в Лондоні. До участі в ньому залучені делегації з України, Великої Британії, Франції та США.

Журналіст і оглядач міжнародних подій Девід Ігнатіус у своїй колонці застеріг, що відмова Сполучених Штатів від участі в мирному процесі може мати катастрофічні наслідки. Він також нагадав, що від вступу Дональда Трампа на пост президента США пройшло вже майже 100 днів, але домовленості щодо завершення війни досі не досягнуто.

Як вже писали "Коментарі", агентство Reuters повідомляє, що президент Росії Володимир Путін заявив про готовність до мирних переговорів з Україною, зокрема — до двостороннього діалогу з Києвом. За словами західних журналістів, Путін також сказав, що підтримує припинення вогню, і згадав про великоднє “перемир’я”, яке тривало трохи більше доби.