Трамп "зливає" Європу: неочікувані подробиці зустрічі Трампа, Макрона та Зеленського

Видання Reuters: Європа шукає спосіб надати гарантії безпеки Україні без США

У Європі обговорюють ініціативу введення миротворчої місії в Україну, однак уже на початку переговорів виникли розбіжності. До того ж обраний президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що не буде відправляти війська в Україну.

Тож європейські країни обговорюють відправку військ в Україну в разі припинення вогню або мирної угоди, повідомляє видання Reuters.

“Переговори під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона знаходяться на ранній стадії, але вони вже виявили розбіжності щодо можливих цілей і мандату такої місії – і навіть мудрості порушувати це питання зараз”, - зазначає видання.

Також загрозливим є те, що Київ залишився у війні на задньому плані.Тож європейські лідери хочуть уникнути враження, що президент Росії Володимир Путін вважає, що настав час для переговорів і що він зможе зберегти свої здобутки на полі бою. В Європі зазначають, що зосереджені на збільшенні військової та економічної допомоги Україні, і не бачать ознак готовності Путіна до переговорів.

При цьому деякі офіційні особи за лаштунками обговорюють, як європейські країни можуть забезпечити гарантії безпеки для України, в тому числі за допомогою сил у десятки тисяч солдатів на українській землі. Такі сили підвищать ризик прямої конфронтації з Росією та розтягнуть європейські війська, чиї запаси зброї були виснажені через пожертви Україні та які звикли значною мірою покладатися на підтримку США у великих місіях.

“Трамп виключив участь американських військ у забезпеченні припинення вогню та наполягав, що європейці повинні будуть відігравати цю роль самостійно на переговорах з Макроном і президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня, за даними двох джерел. Це може означати розгортання європейців в Україні, незалежно від того, чи отримає Київ гарантію безпеки через приєднання до НАТО, як він сподівається, чи через двосторонні гарантії”, - пише видання.

Також зазначається, що, за словами посадовців, великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину сил.

Нагадаємо, портал “Коментарі” повідомляв про відповідь Польщі на ідею відправити миротворців в Україну.