The New York Times пише, що в України невигідна позиція на фронті: що на це вказує

Ситуація на фронті в Україні залишається важкою

Наразі Україна стикається з викликами на фронті, які ставлять її у невигідне становище. Російські війська утримують ініціативу та просуваються одразу на кількох напрямках, що створює додатковий тиск на Збройні сили України.

Видання The New York Times наголошує, що для України вкрай важливо стабілізувати ситуацію на фронті найближчим часом, адже інакше російський президент Володимир Путін не розглядатиме жодних мирних ініціатив. На думку авторів статті, Кремль погодиться лише на сценарій, що прирівнюється до капітуляції України.

Військові та аналітики відзначають, що розпорошеність українських сил на окремих ділянках фронту робить управління військами складнішим. У той час як російські війська продовжують просування, давні проблеми організації та поповнення особового складу в ЗСУ стають дедалі очевиднішими.

"Солдати відзначають, що замість систематичного поповнення перевірених у боях бригад, підкріплення з різних підрозділів направляються частинами для закриття проломів в обороні. Це підриває згуртованість та моральний дух військових", — зазначає The New York Times.

У 2024 році Росія захопила близько 1300 квадратних миль української території, що стало найшвидшим просуванням з перших місяців війни. Водночас, це становить менше 1% всієї території України. Загалом, Кремль контролює значно меншу територію, ніж на початку вторгнення.

Попри це, російські сили досі не демонструють здатності до масштабних проривів, хоча їхні атаки спричиняють руйнування та завдають ударів по невеликих селах на півдні Донбасу.

"Питання в тому, чи вдасться стабілізувати лінію фронту. Це зараз найважливіше завдання", — підсумували співрозмовники видання.

Єдиний спосіб змусити Кремль піти на переговори, на думку авторів, полягає у створенні важелів тиску шляхом підвищення вартості війни для Москви. Однак для цього українська оборона має бути посилена та стабілізована.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, коли закінчиться війна в Україні. Московський кореспондент британського телеканалу Sky News Айвор Беннетт 1 січня припустив, що Росія хоче завершити переговори щодо війни в Україні до 9 травня 2025 року, ювілею Дня Перемоги. Беннетт уточнив, що бойові дії можуть припинитися, а конфлікт буде заморожений.

За оцінкою Беннетта, останнім часом і Україна, і Росія "демонструють готовність йти на поступки задля досягнення мирної угоди". Він пов'язує зміну риторики з обранням Дональда Трампа на пост президента США. Беннетт вважає, що бажання Путіна завершити переговори своєю "перемогою" саме до 9 травня пов'язане з можливістю "подвійного святкування". Цю дату у РФ визнали днем завершення Великої вітчизняної війни, і у 2025 році відсвяткують його 80-річчя (у той час, як Україні та всьому світі День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років встановлено 8 травня, коли нацистська Німеччина підписала акт про капітуляцію).