Тепер "шахеди" стануть ще небезпечнішими: до чого потрібно готуватися Україні

The Guardian пише про те, що у РФ випускають сотні "шахедів" щотижня й планують впровадити в них ШІ

У Росії на повну потужність працюють два заводи з виробництва БПЛА "Герань-2" (Shahed 136), на яких випускаються сотні дронів щотижня. Про це розповіло джерело з уряду України. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "The Guardian".

Зазначається, що підприємства розташовані в Татарстані, приблизно за 1300 км від кордону з Україною.

У виданні поділилися, що росіяни запускають безпілотники по Україні майже одразу після їхнього виробництва. Попри те, що їх легше збивати, ніж високошвидкісні ракети, вони сковують протиповітряну оборону й можуть завдати серйозної шкоди.

В публікації говориться, що у жовтні ворог сумарно запустив по Україні 2023 дрони Shahed 136, що є рекордним показником від початку повномасштабного вторгнення РФ. При цьому атаки на великі українські міста відбуваються майже щоночі.

За словами українських військових джерел, росіяни також намагаються впровадити в Shahed 136 штучний інтелект, щоб створити "рій дронів". За задумом, безпілотники спілкуватимуться між собою та координуватимуть атаки так, щоб придушити протиповітряну оборону України. Проте поки що невідомо, наскільки ефективною може бути ця технологія.

Крім того, журналісти з'ясували, що окупанти постійно модифікують свої безпілотники, щоб зробити їх ефективнішими. Вони нагадали про те, що на початку листопада росіяни оснастили частину дронів термобаричними боєголовками, які при детонації створюють вогняні хмари. Це особливо небезпечно, якщо БПЛА вибухає всередині будівлі.

У виданні зазначили, що безпілотники Shahed 136 коштують відносно недорого, тому їх недоцільно збивати ракетними комплексами Patriot, вартістю близько 4 млн доларів. Журналісти поділилися, що частіше українські військові використовують кулемети або FPV-дрони.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Молдові розводять руками: чому не збивають російські дрони.