Тепер не варто мріяти про швидке завершення війни: чому Трамп обрав Путіна, а не Україну

Очевидним є лише одне – мають бути якісь мирні переговори. Проте, коли, в якому форматі і з яким порядком денним – невідомо

В Україні продовжується активне обговорення телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та російським Володимиром Путіним, ключовою темою якої стала війна в Україні. Чи справді результати цією розмови є маленькою перемогою Путіна, який знову виграв час, а значить війна буде продовжуватися і Росія омине пекельних санкцій США? Видання "Коментарі" розбиралося у цьому питання, вивчивши думки експертів.

Стратегія Путіна є очевидною – використовувати нібито "мирні переговори" як камуфляж для продовження війни

Відомий український політолог Володимир Фесенко говорить, що ключові висновки на даний момент полягають у тому, що Володимир Путін знов успішно навішав переговорної локшини на вуха Трампа. Президент США знов вірить у бажання Путіна завершити війну в Україні. Або вдає, що вірить, щоб з’їхати з теми прямої участі США в переговорах. Щоб до нього було менше питань з цього приводу.

"Стратегія Путіна є очевидною – використовувати нібито "мирні переговори" як камуфляж для продовження і посилення війни проти України, і посилювати воєнні дії для тиску на переговорний процес. За даними російських джерел росіяни також ставили питання, щоб на час переговорів Штати не вводили санкції проти РФ", – прокоментував експерт.

Він наголошує, поки що є очевидним лише одне – мають бути якісь мирні переговори. Де, коли, в якому форматі і з яким порядком денним – все це ще треба з’ясовувати і узгоджувати.

"Багато хто в Україні пропонує вийти з цього безперспективного переговорного процесу. Але треба розуміти, що це якраз те, чого прагне Путін, і це точно може знов зіпсувати наші стосунки з США. В умовах загострення і воєнної і дипломатичної ситуації це явно не в наших інтересах. Нам треба поєднувати гнучку переговорну тактику з принциповістю у захисті наших інтересів. Також треба і надалі підтримувати спільну переговорну позицію з нашими європейськими партнерами. І не варто мріяти про швидке завершення війни", – підсумував експерт.

Трампу потрібен путін для самоствердження і для протистояння з Китаєм

Екс-дипломат, політичний експерт Вадим Трюхан звернув увагу, що під час розмови Путіна з Трампом про негайне і безумовне перемирʼя не йшлося. Також про перемовини за участю США і європейців в якості посередників не говорили. І про наслідки затягування з припиненням вогню та про неприпустимість обстрілу території України дронами і ракетами та навмисне вбивства цивільних також мови не було. Не було жодної згадки про відповідальність за чисельні воєнні злочини.

"А про що ж тоді говорили? Перше. Путін привітав Трампа з народженням 11-го онука. Друге. Воєнний злочинець №1 зізнався, що йому більше подобається Меланія, дружина Трампа, ніж сам Трамп. Третє. Домовились про обмін увʼязненими між росією та США у форматі 9 на 9. Четверте. Вирішили, що повномасштабна торгівля відновиться одразу, після закінчення війни. Пʼяте. Кремль сприятиме укладенню ядерної угоди з Іраном. У мене виникає лиш одне питання. Що це було? Так виглядає, що Трамп вчора почав повноцінну легітимізацію путіна. І тепер він тиснутиме не на росію, а на Україну, щоб вона якомога швидше капітулювала, щоб не стояти на заваді "золотій ері" у відносинах США з росією, і на європейців, щоб вони сприяли цій капітуляції", – зазначив експерт.

Вадим Трюхан зауважує, хтось скаже – та завтра Трамп забуде про свої вчорашні заяви і грюкне по столу, вимагаючи від росії багато чого. Проте, наголошує дипломат з багаторічним досвідом, він не вірить в такий перебіг подій. А вірить в те, що Трампу потрібен путін для самоствердження і для протистояння з Китаєм.

"І йому байдуже, що росіяни його водять за ніс. І йому плювати на українців. Як до речі і на європейців, разом узятих, з Орбанами і Фіцо в купі. Думаю, період правління Трампа запамʼятається, як період деградації США на міжнародній арені. І це ж ще лиш початок", – зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін згодиться на заморозку, проте не надовго: в якому році знову спалахне війна.