Тенденція насторожує: стало відомо про нову загрозу для Києва найближчими днями

Аналітик попередив, що тиша триватиме недовго, та пояснив, якої потужності удар можуть завдати загарбники.

Протягом останніх двох ночей окупанти значно скоротили кількість атак за участі змішаного флоту дронів — Shahed‑136, “Гербера” та “Пародії”. За словами військово-політичного експерта Олександра Коваленка, це вказує на накопичення резервів.

У ніч на 17 липня зафіксовано 64 дрони — це свідчить про те, що близько 140 одиниць лишилися невикористаними. Наступної ночі було застосовано 35 дронів, тож накопичення могло скласти до 170. Якщо врахувати сьогоднішню добу, сумарний запас вироблених і зарезервованих Shahed‑136, “Герберів” та “Пародій” може перевищувати 500.

Коваленко також навів розрахунки: щодобовий вихід Shahed‑136 у липні становить близько 100 штук з варіацією ±10–15 %. Дрони-приманки—“Гербери” і “Пародії”— виробляються ще інтенсивніше: понад 100 одиниць на день із дещо вищою ймовірністю плюс 15 %, оскільки їхнє виготовлення простіше та дешевше.

“Якщо тренд збережеться, відбудеться зосереджений масований наліт, зокрема й по столиці,” — застеріг Коваленко.

Зараз у столиці спостерігається справжнє затишшя в атаках, що викликало припущення: чи не пов’язане це з візитом спецпредставника США Кіта Келлога. Президент Зеленський навіть зазначив, що Путін нібито “боїться США”, оскільки інтенсивність обстрілів зменшилась під час поїздок американських чиновників, включно з Келлогом.

Нагадаємо, портал "Коментарі" вже писав, що дрони виробляються у великій кількості під час війни в Україні, адже вони недорогі, ефективні та є однією з ключових причин, чому Україна впевнена у здатності стримати російський наступ цього року і в майбутньому, повідомляє Reuters.