Став відомий найгірший сценарій, який може отримати Київ з боку США

Наразі не ухвалено жодних домовленостей між США і РФ, які б різко суперечили позиції України

Сполучені Штати таки мають потенційні інструменти впливу на Росію, переконаний політолог Сергій Таран. За його словами, в першу чергу мова йде про законопроект про вторинні санкції, які передбачають, зокрема, 500% мито на товари з країн, які купують російську нафту, газ та уран.

"Якби це не мало значення, Путін навряд чи би грав з Трампом у цю переговорну виставу", - каже політолог.

Окрім того, підкреслює експерт, добре те, що США не відходять від дипломатичних зусиль щодо російсько-української війни. Принаймні, зараз. Схоже на те, каже політолог, що Дональд Трамп ще вірить, що він зможе якось поставити війну на паузу та увійти в історію великим миротворцем.

Також політолог звертає увагу на те, що немає ніяких домовленостей між Росією та США, які би різко суперечили позиції Києва.

"Чесно кажучи, мало вірю, що такі домовленості будуть можливі. Найгірше, що може статися з боку США у контексті війни – повний вихід США із переговорного процесу", - підкреслив Таран.

Втім, за його словами, є і погані новини за підсумками переговорів Трампа з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. В першу чергу те, що наразі не буде режиму припинення вогню.

"Путін буде вести літню кампанію і заради уникнення санкцій тягнутиме час. Принаймні, поки", - підкреслив експерт.

Окрім того, політолог вважає, що нинішній аморфний стан американо-російських відносин, - "ні санкцій, ні дружби" - може тривати довго.

Таран додав, що поки позиції США та Росії на війну офіційно лишаються незмінними. Трамп, за його словами, підтримує тотальне замороження всього як є - ліній розмежування, кількості армії, законів та статусу України. Путін же, додає експерт, за подальше зміщення нинішнього стану речей на користь Росії.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Україні засумнівалися в розумових здібностях Трампа.